24
Рада прийняла бюджет-2002
Верховна Рада схвалила в цілому державний бюджет на 2002 рік з доходами в розмірі 45,37 млрд. гривень і витратами 49,6 млрд. гривень, збільшивши дохідну і видаткову частини на 1,030 млрд. гривень порівняно з законопроектом, раніше схваленим у другому читанні.
За прийняття бюджету в третім читанні проголосували 250 депутатів при необхідних 226, повідомляють Українські Новини.
Раніше Рада схвалила в другому читанні запропонований Кабінетом Міністрів проект держбюджету з доходами в розмірі 44,3 млрд. гривень і витратами 48,6 млрд., збільшивши його дохідну частину на 650 млн. гривень у порівнянні з первісним законопроектом уряду.
Відповідно до прийнятого закону, дефіцит держбюджету на 2002 рік затверджений у розмірі 4,2 млрд. гривень.
Депутати установили, що 500 млн. гривень надійдуть у бюджет за рахунок скасування пільг для спільних підприємств.
При цьому депутати за пропозицією уряду також збільшили видаткову частину бюджету на 330 млн. гривень, розраховуючи, що ці кошти надійдуть за рахунок закону, прийнятого Радою в минулий четвер, відповідно до якого нафтопереробні підприємства мають платити акцизний збір.
Депутати також установили, що ще 200 млн. гривень у бюджет-2002 має перерахувати Національний банк України.
Крім того, Рада за пропозицією уряду заборонила підприємствам нараховувати амортизацію на основні фонди, не задіяні у виробництві.
При цьому парламент не включив у дохідну частину бюджету 2002 року надходження від приватизації, заплановані в розмірі 5,8 млрд. гривень.
Рада також дозволила уряду брати кредити під державні гарантії за узгодженням з нею й установила, що обсяг зовнішнього боргу на кінець 2002 року не має перевищити 7,9 млрд. доларів, а розмір внутрішнього боргу — 12,8 млрд. гривень плюс 1,3 млрд. доларів.
Депутати також вилучили з бюджету норму, яка скорочувала пільги для населення з оплати житлово-комунальних послуг.
При цьому депутати за пропозицією Кабміну виключили з бюджету статтю, що передбачала реструктуризацію і списання боргів держави з повернення підприємствам податку на додану вартість.
Натомість Рада відмовилася передбачити в бюджеті виділення Ощадному банку 95 млн. гривень для збільшення статутного фонду.
Уряд просив Раду зробити це, аби забезпечити виплату заощаджень громадянам України.
Державний бюджет 2001 року прийнятий з доходами і витратами державного бюджету 2001 року в розмірі 41,97 млрд. гривень.
За матеріалами:
Поділитися новиною