Данія зупиняє випуск готівки


Данія зупиняє випуск готівки

Національний банк Данії має намір з 2017 року відмовитися від друку готівки і розглядає можливості використання віртуальної валюти – е-крони. Про це в інтерв’ю повідомив глава банку Ларс Роде.

За його словами, станом на 2016 рік готівку використовуються лише в 20% трансакцій в країні. Випуск реальних грошей пов’язаний з серйозними фінансовими витратами, і для їх скорочення з наступного року датські монети будуть карбувати в Фінляндії, а також ведуться пошуки підрядника для друку паперових крон.

Водночас Роде підкреслив, що паперові гроші не зникнуть повністю і уряд зараз розглядає і інші менш затратні і більш ефективні варіанти.

Уряд Данії вже розробив план, згідно з яким паперові гроші і монети до 2030 року повністю вийдуть з обігу.

Питання, за словами Роде, швидше такі: чи повинна віртуальна валюта бути анонімною або чи повинен Національний банк відстежувати всі операції з віртуальною валютою? Адже кожна так звана е-крона буде мати серійний номер, за яким її можна буде в будь-який момент відстежити, а подібне стеження може виглядати недостойно в очах споживачів.

Тим часом, в сусідній Швеції ще місяць тому заявили про плани використання своєї цифрової валюти, е-крони, і зараз також вивчають всі проблеми, які можуть виникнути з її запуском

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua