Турецька ліра подешевшала до історичного мінімуму


Турецька ліра подешевшала до історичного мінімуму

Турецька ліра в ході торгів у четвер оновила мінімум до долара США на тлі посилення побоювань щодо прогнозів по Туреччині у зв’язку з погіршенням економічних показників.

Як випливає з даних торгів, ліра подешевшала до долара на 0,5% – до 3,1030/$1.
Попередній мінімум в 3,0973 ліри/$1 фіксувався після невдалої спроби перевороту 15 липня.

Крім того, на ліру, як і на інші активи країн, тиснуть очікування швидкого підвищення процентних ставок в США. Після публікації протоколу вересневого засідання Федрезерву активи emerging markets в четвер подешевшали до мінімуму за місяць.

При цьому турецький центробанк в цьому році знижує процентні ставки, що зменшує привабливість і прибутковість ліри в порівнянні з іншими валютами країн, що розвиваються. ЦБ Туреччини скорочував вартість кредитування на кожному засіданні з березня, це найтриваліший цикл пом’якшення грошово-кредитної політики принаймні за шість років. У вересні базова процентна ставка (за кредитами overnight) була знижена на 25 базисних пунктів – до 8,25% проти 10,75% на початок року.

Наступне засідання ЦБ пройде 20 жовтня, експерти не виключають, що до кінця поточного року ставка буде знижена ще як мінімум один раз.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua