В Україні у вересні зросли ціни після 3-місячного зниження


В Україні у вересні зросли ціни після 3-місячного зниження

Інфляція (зростання споживчих цін) в Україні у вересні 2016 року порівняно з серпнем склала 1,8%, тоді як попередні три місяці поспіль споживчі ціни знижувалися з місяця у місяць.

Як повідомляється на сайті Державної служби статистики України, у річному виразі, до вересня 2015 року, інфляція у вересні 2016 року сповільнилася до 7,9% після 8,4%, зафіксованих місяцем раніше. З початку року, у січні-вересні, споживчі ціни в Україні зросли на 6,4%.

Згідно з наведеними даними, у вересні в Україні порівняно з попереднім місяцем найбільше подорожчали електроенергія – на 27,8%, одяг і взуття – на 10,3%, освіта – на 5,3%. У річному виразі найбільше подорожчали гаряча вода і опалення – на 77,2%, електроенергія – на 60%, водопостачання – на 29,8%.

Держстат відзначає, що дані наводяться без урахування окупованого Криму і Севастополя, а також частини зони проведення антитерористичної операції. Як повідомляв УНІАН, споживчі ціни в Україні у серпні порівняно з липнем знизилися на 0,3%, порівняно з серпнем 2015 року – зросли 8,4%, у січні-серпні – на 4,5%.

Національний банк України прогнозує уповільнення споживчої інфляції в Україні за підсумками 2016 року до 12%, Міжнародний валютний фонд – до 15,1%, Світовий банк – до 15%.

Згідно з експертним консенсус-прогнозом, інфляція поточного року сповільниться до 19%. Держбюджет України на 2016 рік передбачає річну інфляцію на рівні 12% і курс гривні близько 24,1 грн за 1 долар.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua