ЄС може збільшити квоти на експорт українських товарів із січня


ЄС може збільшити квоти на експорт українських товарів із січня

У Євросоюзі хочуть збільшити квоти на такі українські товари, як мед, помідори, деякі зернові.

Єврокомісія розглядає заявку України на збільшення експортних квот, обговорення питання може зайняти три місяці.

Про це в кулуарах третього Київського міжнародного форуму заявив керівник торгово-економічного відділу представництва ЄС в Україні Ніколас Бердж.

Він підкреслив, що квоти не обмежують обсяг експорту товару, а лише визначають, скільки можна експортувати без сплати мит.

“У першу чергу, щоб було зрозуміло, квоти не прив’язані до кількості. Немає ніяких обмежень щодо того, що Україна може експортувати в ЄС. Квоти залежать від суми ввізних мит, які повинні бути сплачені. Раніше для деяких сільськогосподарських продуктів Україна мала сплачувати певні імпортні мита. Тому ми сказали, що протягом деякого часу (на ці товари – Авт.) буде нульове мито, але все, що вище – ви повинні платити мито”, – пояснив Бердж.

Зараз, за його словами, Єврокомісія розглядає заявку України на збільшення квот. “І минулого тижня єврокомісар з торгівлі Сесілія Мальмстрем була тут, і оголосила, що ми зараз пропонуємо (в ЄК – Авт.) збільшити кількість квот для деяких товарів у наступні три місяці. Але це рішення має бути погоджено державами-членами і парламентом. Але ми пропонуємо збільшити квоти на такі товари, як мед, томати, деякі зернові”, – підсумував Ніколас Бердж.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що Кабінет міністрів України буде наполягати перед Європейською комісією на збільшення квот для України для експорту продукції в Євросоюз.

Крім того, Міністерство аграрної політики і продовольства України веде переговори з Європейською комісією про виділення окремих квот на безмитне ввезення органічної продукції в ЄС, щоб виробники звичайної і біопродукції не претендували на одну й ту ж квоту.

Ще в кінці червня Україна використала майже всі квоти на експорт в ЄС. Зокрема, в січні повністю вичерпалися квоти на постачання кукурудзи, були майже заповнені квоти на пшеницю.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua