Новак пояснив нерозумність податкових канікул в Україні


Новак пояснив нерозумність податкових канікул в Україні

Встановлювати податкові канікули на 5 років для всіх підприємств малого бізнесу в Україні нерозумно. Такі преференції від держави повинні отримувати тільки нові підприємства.

Про це заявив голова комітету економістів України Андрій Новак.

“Податкові канікули можуть бути виключно для нових суб’єктів господарювання. І навіть тут потрібно все дуже ретельно перевіряти: щоб підприємство не перереєструвалося під іншою назвою. У такому разі проблема недоотримання надходжень до бюджету знімається. Підприємство не має податкової історії і, відповідно, боргів перед державою”, – сказав він.

Експерт також уточнив, що нове підприємство, навіть не сплачуючи прямих податків, буде робити надходження в бюджет опосередковано.

“Суб’єкт господарювання лише почав діяльність, люди отримали робочі місця, отримують зарплату, витрачають її і, відповідно, платять податки. Той же ПДВ, який приносить зараз в казну половину від усіх податкових надходжень. В такому разі виходить, що новостворене підприємство на канікули не платить податків, але воно створило нових платників податків – а значить, бюджет буде в плюсі”, – підсумував Андрій Новак.

Як раніше повідомлялося, введення п’ятирічних податкових канікул для малого бізнесу можливе, тільки якщо Міністерству фінансів вдасться збалансувати Державний бюджет.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua