Данилюк пояснив позицію міністерства щодо стипендій


Данилюк пояснив позицію міністерства щодо стипендій

Міністерство фінансів України пропонує наступного року зменшити кількість академічних стипендій, що виплачуються студентам за успішність, і збільшити кількість стипендій, виплачуваних студентам з малозабезпечених сімей.

Про це на зустрічі зі студентами повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк. «Ми пропонуємо зменшити кількість людей, які отримують академічні стипендії, створити дуже чіткі зрозумілі критерії та підвищити розмір стипендії. І друге – збільшити кількість та суму стипендій, які є соціальним захистом», – сказав Данилюк.

Міністр зазначив, що сьогодні 70% студентів, які навчаються на бюджеті, отримують стипендії, які видаються всім, у кого середній бал вище 4. А соціальні стипендії для дітей-інвалідів, сиріт та інших пільгових категорій отримують менше 6% студентів. Данилюк вважає, що потрібно зменшити кількість академічних стипендій, видаючи їх тільки кращим і піднявши їх розмір, а також розширити охоплення студентів соціальними стипендіями, видаючи їх дітям з малозабезпечених сімей, зокрема таких, які отримують субсидії.

Заступник міністра фінансів Сергій Марченко під час зустрічі зі студентами повідомив, що для проведення такої реформи планується створити два окремих стипендіальних фонди – академічний і соціальний.

Також він зазначив, що підвищення вимог для отримання стипендій дасть змогу збільшити розмір стипендій, оскільки Мінфін не буде урізати стипендіальний фонд на наступний рік, який сьогодні становить близько 6 млрд грн. «Ми порахували, що якщо академічні стипендії отримуватимуть найкращі 10% студентів, то їх середній розмір становитиме 2,5 тис. грн, тоді як сьогодні він дорівнює 825 грн», – сказав Марченко.

Також заступник міністра повідомив, що Мінфін виступає за те, щоб дати більше автономії вишам у питанні вирішення правил призначення стипендій. Сьогодні, за його словами, у Мінфіні не вирішили, яке співвідношення в стипендіальному фонді буде між соціальними та академічними стипендіями, але міністерство наполягає на більшій частці саме соціальних стипендій.

Як повідомлялося, за даними Міністерства освіти і науки, Мінфін направив головним розпорядникам бюджетних коштів інструктивного листа щодо підготовки запитів до проекту державного бюджету на 2017 рік та проекту прогнозу державного бюджету на 2018-2019 роки. У рекомендаціях, які супроводжують листа, сказано про скорочення видатків на стипендії.

Мінфін заявив, що на наступний бюджетний рік видатки на стипендії передбачено тільки для учнів і студентів з числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів I-III групи, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, а також аспірантам і докторантам.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua