Ostchem відзначає ризик для України стати залежною від російських постачальників добрив


Ostchem відзначає ризик для України стати залежною від російських постачальників добрив

Ostchem відзначає ризик для України стати залежною від російських постачальників добрив в разі невведення мит на імпорт карбаміду і КАС з Росії

Холдингова компанія Ostchem, яка об’єднує підприємства азотної хімії Group DF, відзначає високі ризики для України стати повністю залежною від російських постачальників добрив в разі, якщо не будуть введені мита на імпорт карбаміду і КАС (карбамідно-аміачну суміш) з Росії.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії з посиланням на директора з маркетингу, стратегічного аналізу і планування Ostchem Марію Беззубову, передають Украiнськi Новини.

“Якщо мита не введуть, Україна ризикує стати повністю залежною від російських постачальників добрив, які, відчувши монополію, легко зможуть влаштувати “ціновий диктат”. І тоді постраждають українські аграрії, оскільки через деякий час вони зіткнуться з тим, що у них вже не буде особливого вибору, де купити добрива. Зараз такий вибір у них є”, – сказала вона.

За словами Беззубової, існує високий ризик того, що продовольча безпека України може опинитися в руках російських виробників.

“В Україні понад 90% калійних і фосфатних добрив зараз йде з РФ, і на ринку вже є “ціновий диктат”. Не маючи вибору, українці змушені платити стільки, скільки їм кажуть. Очевидно, росіяни зацікавлені створити таку ж ситуацію і з азотними добривами”, – зазначила вона.

Беззубова розповіла, що, незважаючи на величезні виробничі потужності, які мають російські заводи, в моменти пікового попиту російські виробники не зможуть забезпечити необхідні для українського АПК постачання.

“Сільськогосподарські сезони в Росії і Україні повністю збігаються. Російські хіміки більше працюють в умовах “командно-адміністративної економіки”, де за командою згори завжди пріоритетним завданням буде забезпечення потреби власних аграріїв. Що вже залишається після цього – йде на експорт”, – зазначила вона .

Також, за словами Беззубової, поза увагою залишається логістичне питання.

“Російські виробники добрив на українському ринку істотно обмежені в логістичних можливостях, в можливостях доставки добрив. На ринку існує дуже велика нестача вільних мінераловозів і цистерн. Якщо російські виробники і захочуть перевезти в Україну продукції в кілька разів більше, ніж зараз, дуже ймовірно, що у них нічого не вийде, оскільки добрива просто фізично не буде чим доставляти”, – підкреслила вона.

На її думку, українські виробники добрив вирішили проблему обмеження кількості рухомого складу – завчасно інвестували і збудували свої дистриб’юторські мережі в кожному регіоні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua