У комітеті Ради закликають не поспішати з підвищенням мит на міндобрива


У комітеті Ради закликають не поспішати з підвищенням мит на міндобрива

У питанні підвищення імпортного мита на карбамідно-аміачну суміш (КАС) і карбамід в першу чергу необхідно враховувати інтереси українських аграріїв і врегулювати ситуацію з цінами на міндобрива на внутрішньому ринку. Про це заявив народний депутат України, голова підкомітету з питань земельних відносин комітету ВРУ з питань агрополітики та земельних відносин Олег Кулініч.

«В даному випадку ми повинні в першу чергу думати, як цей крок (підвищення імпортних мит, – Ред.) відіб’ється на наших аграріїях, і саме їх інтереси треба ставити на перше місце. Якщо ми забезпечимо захист вітчизняного виробника добрив від дешевих російських аналогів ціною погіршення становища інших національних виробників, аграрних, то в такому кроці логіки буде небагато. Мабуть, якщо вже застосовувати підвищення мит до російських добрив, то це повинно робитися в комплексі з іншими заходами щодо врегулювання цін на добрива на внутрішньому ринку», – повідомив нардеп в коментарі.

«Можливе введення антидемпінгових мит на російські добрива важко сприймати однозначно. З одного боку, є нормальний державний пріоритет щодо захисту вітчизняного виробника мінеральних добрив. І політичні, і економічні відносини з Росією, само собою, вимагають від України певних заходів у відповідь на дії агресора», – вважає він.

Але, за словами парламентарія, дивним чином ведеться дискусія лише про підвищення мит на російські міндобрива, в той час як на іншу продукцію з РФ митні ставки не переглядаються.

«Чому підвищення мит застосовується саме до мінеральних добрив, тоді як дуже багато російських товарів безперешкодно йдуть в нашу країну? І це товари, в яких немає жодної гострої необхідності, тому що вони і виробляються в Україні, і без проблем імпортуються з інших країн. А от необхідність в російських добривах все-таки є», – зазначив народний депутат.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Весь ринок:Аграрний ринок
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua