Що буде з цінами на харчі в Україні при дешевому євро — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Що буде з цінами на харчі в Україні при дешевому євро

Аграрний ринок
4701
Здешевлення євро на тлі виходу Великобританії з ЄС і обвалу фунта змусило українських експертів заговорити про можливу зміну цінової кон’юнктури і на вітчизняному продуктовому ринку.
Аналітики не відкидають, що продукти харчування, які імпортуються до нас з ЄС, можуть подешевшати вже зовсім скоро.
На перший погляд, в Україну ввозиться не так багато їжі з Європи, проте, в деяких категоріях її частка все ж таки значна. Це, наприклад, морська риба. За даними митної статистики, за підсумками 5 місяців цього року найбільшими імпортерами мороженої риби в нашу країну стали Норвегія та Ісландія. На першу припадає 23,4% всіх поставок ($29 млн), другу — 14,5% (близько $18 млн). І хоча і в Норвегії, і в Ісландії ходять власні грошові одиниці, зрозуміло, що вони безпосередньо залежать від курсу євро. Тож, якщо той продовжить падати, українці можуть розраховувати на здешевлення рибної продукції.
Досить залежна від європейського імпорту також плодоовочева група. Приміром, за підсумками 5 місяців цього року, в поставках цибулі на Голландію і Польщу сукупно припало більше 40%, а по яблуках більше 90% дісталося Польщі, яка заробила в нашій країні близько $7,6 млн.
Пощастить і гурманам. Слабкий євро дозволить їм купувати зі знижкою європейські сири. Як свідчить митна статистика, за підсумками 5 місяців цього року лідирували по поставках цієї продукції в нашу країну Польща (30,8% на $3,3 млн.), Німеччина (23,6% на $2,5 млн), Франція (14,4%, на $1,5 млн.).
Але головне: якщо європейська їжа в Україні дійсно подешевшає, можуть знизити ціни і вітчизняні виробники, для яких, приміром, ті ж польські ціни завжди були якоюсь планкою, від якої потрібно триматися на відстані.
Можемо втратити на експорті
Але в історії зі здешевленням євро є й інший нюанс: наші експортери, які тільки-но освоїли багатий ринок ЄС, ризикують втратити в доходах.
За даними міністерства агропромислової політики, за перший квартал цього року експорт вітчизняної аграрної продукції в Євросоюз зріс на 15,3% — до $1,2 млрд. За підсумками ж минулого року, в Європу пішло близько 28% всього українського агроекспорту.
Зараз профільне відомство домагається від ЄС збільшення квот на безмитну поставку (22 червня в Брюсселі відбулася зустріч на цю тему). Тож можливе зниження заробітків у Європі наших трейдерів зовсім не радує.
За матеріалами:
УБР
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас