Кредитні ставки для МСБ навряд чи скоро знизять, - банкір


Кредитні ставки для МСБ навряд чи скоро знизять, - банкір

Голова правління Укрсоцбанку Тамара Савощенко сумнівається у швидкому зниженні кредитних ставок для малого і середнього бізнесу (МСБ).

Про це вона повідомила в ході круглого столу “Перспективи кредитування малого і середнього бізнесу в Україні”.

“Зниження ставок не буде ні в 2016, ні в 2017 році. Адже що може дозволити реально знизити ставку по кредитах? Це не облікова ставка Національного банку. Якщо вона навіть знизиться на пару відсотків – це не особливо вплине. Тут ключову роль відіграє довіра населення до банківської системи. Коли населення буде готове нести гроші в банк під низьку ставку тільки тому, що в банку збереження грошей буде краще, тільки тоді можна буде говорити про відновлення довіри “, – сказала вона.

Савощенко нагадала, що для банків головним джерелом ресурсу є кошти населення, які зараз в основному є дорогими і мають короткостроковий характер.

“У цих умовах запропонувати для бізнесу підйомну ставку важко. На сьогодні банки кредитують від 19-20% до 28% річних. Навіть в нижній межі не для всіх підприємців ця ставка підйомна”, – зазначила керівник Укрсоцбанку.

У зв’язку з цим банки зараз розглядають альтернативні інструменти фінансування, такі як авалювання, аграрні розписки і факторинг.

Як повідомлялося, в травні Національний банк знизив облікову ставку з 19% до 18%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua