Частка поганих кредитів 20 найбільших банків в 2015 році досягла 53%


Частка поганих кредитів 20 найбільших банків в 2015 році досягла 53%

Стрес-тестування 20 найбільших банків, проведене Національним банком України у 2015 році, визначило долю поганих кредитів, що відносяться до двох найгірших категорій якості, в 53% від загального обсягу кредитного портфеля, повідомив директор департаменту фінансової стабільності регулятора Віталій Ваврищук, представляючи першу в історії центробанку публікацію Звіту про фінансову стабільність.

“В розрізі портфелів найбільш проблемними є валютні кредити фізичним особам – 88% відноситься до 4-5 категорій після стрес-тестування. Погіршення якості кредитного портфеля населення було пов’язано з девальвацією і значним погіршенням його фінансового стану”, – йдеться в документі.

НБУ уточнює, що в четверту категорію якості потрапляють кредити з ризиком настання дефолту від 51 до 99%, а в 5-у – дефолтні.

“Найбільш суттєва перекласифікація структури якості портфеля стосувалася кредитів суб’єктам господарювання. Відповідно до звітності банків станом на дату діагностики частка негативно класифікованих кредитів становила лише 20%. За результатами першого етапу діагностики вона виросла до 31%, а за оцінками стрес-тесту – до 51%”, – вказує НБУ.

У той же час В. Ваврищук вказав, що завдяки макроекономічній стабілізації, поліпшенню кон’юнктури ряду зовнішніх товарних ринків і відновленню економіки, що почалося, нехай і незначному, в даний час оцінка ризиків зазначених кредитів може бути трохи поліпшена.

Як повідомлялося, на частку зазначених 20 найбільших банків доводилося 73% всього кредитного портфеля української банківської системи. Два банки з цієї двадцятки за час, що минув після діагностування, Нацбанк визнав неплатоспроможними.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua