Експерт назвав топ-3 банки України, яким не загрожує банкрутство


Експерт назвав топ-3 банки України, яким не загрожує банкрутство

Національний банк України відніс “Приватбанк”, “Ощадбанк”, і “Укрексімбанк” до системних, тому українцям не варто побоюватися їх банкрутства.

Про це заявив радник президента Київської школи економіки, екс-заступник глави НБУ Ігор Шумило.

“Було рішення НБУ про системні банки, до них віднесені “Приватбанк”,“Ощадбанк”, і “Укрексімбанк”. Це означає, що держава зобов’язується такі банки підтримувати, входити в них своїм капіталом. Тобто, “Приватбанк”, як системний банк не може збанкрутувати і, відповідно, піти на ліквідацію”, – підкреслив він.

Крім того, експерт зазначив, що рішення про ліквідацію того чи іншого банку не залежить від його масштабності, тому думка громадян про те, що діяльність НБУ спрямована на закриття малих і середніх банків, помилкова.

“Центральний банк не повинен визначати: великі або маленькі банки, він повинен забезпечувати умови, які створюють достатню конкуренцію. Серед великих, малих і середніх банків є сильні, конкурентоспроможні, і виконують всі нормативи і вимоги. Будь-які некоректні заяви створюють хвилювання, паніку, все більшу недовіру між банками, і дуже шкідливі “, – запевнив Шумило.

Що стосується російських банків в Україні, то, за його словами, тут потрібно розділяти державні та недержавні банки. Шумило стверджує, що російські державні банки часто виступають інструментом політичних рішень російського політичного керівництва і, в даному випадку, можуть бути використані для істотної дестабілізації фінансових секторів.

“Тому НБУ, звичайно, мав би подумати навіть, може бути, про нормативи, якими частка банків з російським державним капіталом була б обмежена, для того, щоб не наражати на можливості ризику всю банківську систему”, – сказав він. Однак експерт додав, що всі дочірні банки є українськими, оскільки мають статус українських резидентів.

Ще одним важливим нюансом, про який слід пам’ятати вкладникам, є те, що в Україні присутні і “кишенькові банки” політичного керівництва Росії. За словами Шумила, ці банки додатково отримують капітал, вони стійкі, навіть якщо збиткові на якихось етапах свого розвитку.

“Якщо керівництво Росії приймає політичне рішення, воно їх підтримує. Але, з іншого боку, воно може точно так же прийняти рішення про припинення їх підтримки і зробити досить серйозний удар по українській банківській системі”, – зазначив він.

Якщо ж говорити про інші банки, то Шумило радить вкладникам дотримуватися універсального правила: дивитися на депозитні ставки, і якщо вони набагато вище, ніж в середньому по ринку, то це означає, що банк може бути досить нестійкий і залучає депозити під відсотки, які він сам не може потім відбити і заробити на їх виплату.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua