Гонтарева обіцяє віддячити за виведення з ринку банку "Михайлівський"


Гонтарева обіцяє віддячити за виведення з ринку банку "Михайлівський"

Глава Національного банку Валерія Гонтарева обіцяє за оперативне виведення з ринку банку “Михайлівський” віддячити своїм співробітникам.

“За оперативне виведення з ринку банку “Михайлівський” я не просто не звільню, а збираюся нашим співробітникам виділити якщо не грошові премії, тому що вони у нас не передбачені, то, як мінімум, подяки голови Нацбанку”, – заявила глава НБУ.

Крім того, Гонтарева пояснила ситуацію, яка сталася з банком.

“Банк був віднесений до категорії проблемних ще в минулому році. Для банку також була розроблена програма, яку вони повинні були виконати, в якій чітко все розписано. Ми з керівником банку, паном (Ігорем) Дорошенко, спілкувалися і попереджали, що є шанс потрапити під кримінальну відповідальність, якщо банк буде робити щось незаконне”, – пояснила вона.
За словами Гонтаревої, тепер можна констатувати факт – банк потрапив (і менеджмент банку, і акціонери банку) під кримінальну відповідальність.

“Що ж зробив банк? Звільняється Дорошенко, вранці нам це стає відомо зі ЗМІ. Він навіть напередодні нам нічого не повідомив. У цей момент банк був проблемним і перебував на особливому моніторингу з боку Нацбанку. Крім того, у нас там постійно перебував куратор”, – говорить глава НБУ.

“З ранку куратору кажуть, що операційна система банку не працює з технічних причин. Це означає, що куратор не може нічого побачити в системах, він не може побачити, що банк робить. Куратор нам негайно це повідомляє, потім ми ще дізнаємося, що несподівано звільнився Дорошенко і розуміємо, що відбувається щось дивне. Ми тут же відключаємо банк від системи СЕП і перекриваємо можливості вивести гроші за межі України”, – констатує Гонтарева.

Глава НБУ запевнила, що регулятор встиг відключити рахунки, щоб банк не зміг вивести кошти.

“У них коррахунок був відключений, вони навіть гривню вивести не змогли”,- пояснила банкір.

За її словами, у цей день, коли в банку “Михайлівський” відключили повністю всі системи, керівництво зробило проводку в балансі з компанії на банк.

“Вони зробили на 5 тисяч проводок в балансі і записали 1 млрд гривень собі в пасив. Фондом гарантувалося 1,6 млрд гривень вкладів і вони, зовсім нелегально, додали туди ще цей мільярд. Ми це відразу заперечили і баланс у них з цими даними не прийняли. Що робиться з іншого боку, з боку активів? Вони 111 тисяч кредитів, виданих приватним особам, переоформлюють на свою споріднену компанію. Це просто проводка в балансі. Цей баланс у них ніхто не прийняв, не хвилюйтеся”, – підсумувала вона.

Нагадаємо, 23 травня правління Національного банку прийняло рішення про віднесення ПАТ “Банк Михайлівський” до категорії неплатоспроможних.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua