Україна обіцяє адекватну відповідь Молдові за квоти на м'ясо і молочку


Україна обіцяє адекватну відповідь Молдові за квоти на м'ясо і молочку

Міністерство економічного розвитку і торгівлі вважає введені Молдовою 27 квітня торгові обмеження у вигляді квот і мит на імпорт м’ясо-молочної продукції з України порушенням норм Світової організації торгівлі і угоди про зону вільної торгівлі в рамках СНД.

Про це журналістам повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – продавці України Наталія Микольська.

“Ми вважаємо це порушенням правил СОТ. Ми вважаємо впровадження такого механізму порушенням нашої домовленості про ЗВТ в СНД. Тому, з нашого боку буде адекватна реакція. Це також є порушенням добросусідських відносин двох країн, у яких є угода про асоціацію з Євросоюзом”, – сказала Микольська.

За її словами, завтра Мінекономрозвитку проінформує про ситуацію прем’єр-міністра України.

Крім того, відомство проведе внутрішню нараду, на якій будуть розроблені пропозиції щодо відповідних дій з боку України.

“Реакція буде обговорюватися на внутрішній міжвідомчій нараді. Будемо інформувати прем’єра і Кабінет міністрів”, – зазначила Микольська.

Вона повідомила, що як тільки з’явився проект постанови уряду Молдови про обмеження імпорту української м’ясо-молочної продукції, компетентні відомства двох країн проводили консультації з цього питання і зійшлися на необхідності доопрацювати документ.

Молдавська сторона запевнила, що не буде приймати остаточне рішення без переговорів з Україною.

“Була домовленість, що вони повідомлять про результати доробок, будуть проведені ще одні консультації. Ніяких консультацій не було проведено”, – зазначила Микольська.

Як повідомлялося, уряд Молдови тимчасово, до кінця 2016 року, запровадив квоти на поставки молочної і м’ясної продукції українського виробництва, а також встановив мита на імпорт, який перевищує встановлені квоти, щоб захистити менш конкурентоспроможного внутрішнього виробника.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua