Українським виноробам складно конкурувати за цінами з європейським імпортом - учасник ринку


Українським виноробам складно конкурувати за цінами з європейським імпортом - учасник ринку

Українські винороби відчувають посилення конкуренції з боку європейських виробників після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС, повідомила генеральний директор Торгового дому “Інкерман” Анна Горкун.

“У ЄС взагалі відсутній акциз на вино – у них воно вважається продуктом харчування. До того ж в Україні з кожним роком в рамках Угоди договору про зону вільної торгівлі лібералізують імпортне мито для вин з Євросоюзу”, – зазначила вона.

А.Горкун додала, що імпортне мито на ввезення готової продукції з ЄС нижче, ніж мито на ввезення сировини. Таким чином, створюються преференції для ввезення готової імпортної продукції.

За словами керівника ТД, в Іспанії виноградарі отримують від держави 50% повернення інвестицій в посадку виноградників. Тим часом уряд України не пропонує шляхів вирішення проблеми, що виникла після втрати території Криму як сировинної бази.

“Згідно з українським законодавством, виноградник вважається біологічним активом, а не об’єктом нерухомого майна. Тому для банків він не цікавий, і залучити кредитні кошти під нього неможливо”, – заявила А.Горкун.

“Коли влада говорить, що ми йдемо в Європу, ми повністю підтримуємо цю стратегію. У той же час ми хочемо, щоб за цим послідували правильні дії. Наприклад, в європейському законодавстві немає заборони на рекламу вина, на підтримку галузі виділяються мільйонні бюджети”, – каже гендиректор ТД “Інкерман”.

При цьому вона відзначає, що в Україні відсутній механізм просування вітчизняного вина на ринку.

“Нам складно конкурувати в ціні з європейським імпортом: в Європі для виробників вина є суттєві державні пільги, дотації та маркетингові бюджети, які покриваються за рахунок державних програм, спрямованих на підтримку галузі. Український же виробник повністю наданий сам собі”, – коментує ситуацію ТОП -менеджер компанії.

За її словами, українським виробникам доводиться підвищувати ціни на вино.

Керівник ТД “Інкерман” вважає за можливе передбачити в торгових точках обов’язкову представленість імпортних і українських товарів в пропорції 50/50.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua