Уманський: Відмова від мінімальної ціни на тютюн буде коштувати бюджету 2,2 мільярда


Уманський: Відмова від мінімальної ціни на тютюн буде коштувати бюджету 2,2 мільярда

Рішення Кабінету міністрів відмовитися від введення мінімальних цін на сигарети буде коштувати бюджету 2,2 мільярда гривень.

Про це заявив екс-заступник міністра фінансів Ігор Уманський.

За його словами, йде боротьба за ринки між компаніями. «Деякі компанії продають сигарети нижче собівартості. Мінімальна роздрібна ціна підтягла б базу оподаткування, в тому числі і з ПДВ », – зазначає Уманський.

На думку експерта, «введення і не введення мінімальної ціни, підвищення адвалору – це питання впливу на ринок, так і, відповідно, ігри на ті чи інші інтереси».

«Те, що ми бачимо, – це не конкурентні способи боротьби», – заявив Уманський, відповідаючи на питання журналіста про підвищення адвалору в інтересах Imperial Tobacco.

Експерт також скептично оцінив очікування зростання надходжень до бюджету на 23 млрд грн в 2016 році в зв’язку з підвищенням акцизів.

«Математично сходиться, практично – ні. Не враховано прості речі – зниження купівельної спроможності населення і природне падіння «білих» продажів, в тому числі і з-за зростання тіньового ринку через підвищення податкових ставок », – зазначає Уманський.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua