Курченко винен вкладнику Брокбізнесбанку 131,4 мільйона гривень


Курченко винен вкладнику Брокбізнесбанку 131,4 мільйона гривень

Суд встав на сторону клієнта Брокбізнесбанку, який стверджував, що Сергій Курченко та ТОВВЕТЕК” винні у банкрутстві Брокбізнесбанку і зобов’язав стягнути з них 131,4 мільйона гривень. Про це повідомляє видання “Financial club”, з посиланням на рішення київського Печерського районного суду від 21 січня.

Як зазначається, йшлося про невиплату депозиту на 4,2 млн доларів колишньому народному депутату від БЮТ Миколі Ковзелю.

Глава наглядової ради банку Олександр Буряк повідомив суду, що він і його брат Сергій продали 80% акцій Брокбізнесбанку групі компаній Сергія Курченко: “ВЕТЕК”, “Айнам”, “Алкон”, “Амадина”, “Амінамі”, “Анкона-торг”, “Муйне”, “Ультрастарінвест”, “Хіган”.

З слів Олександра Буряка і екс-заступник голови наглядової ради ВЕТЕК Бориса Тимонькіна, а також публічних заяв групи ВЕТЕК встановлено, що група була акціонером Брокбізнесбанку, а Сергій Курченко – контролером, які мали можливість впливати на банк.

Брокбізнесбанк віднесений до категорії неплатоспроможних, у суду є підстави для висновку про наявність причинного зв’язку між діями відповідачів, як пов’язаних з банком осіб, які фактично керували його діяльністю, і негативними наслідками для банку у вигляді настання неплатоспроможності”, – зазначено в рішенні суду.

Свідок суду Борис Тимонькін зазначив, що “банк мав зовнішнє управління, і всі гроші були виведені” в Реал Банк.

“Сергій Курченко мав вплив на призначення менеджменту і знав про правопорушення, в тому числі про виведення грошей з банку, що призвело до неплатоспроможності”, – йдеться в судовому рішенні.

Суд прийшов до висновку, що Сергій Курченко причетний до доведення Брокбізнесбанку до неплатоспроможності, та задовольнив позов вкладника Брокбізнесбанку до ТОВВЕТЕК” і особисто Сергію Курченко про стягнення з них 131,4 млн грн (у тому числі суми вкладу – 121 млн грн).

Як відомо, до введення тимчасової адміністрації “Брокбізнесбанк” контролювався бізнесменом Сергієм Курченком.

Нагадаємо, управління фінансових розслідувань Міндоходів виявило причетність посадових осіб “Брокбізнесбанку” до “відмивання” коштів на суму понад 50 мільйонів гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:Брокбiзнесбанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua