Обсяги P2P-кредитування у Великобританії перевищили 2 млрд фунтів в 2015-му


Обсяги P2P-кредитування у Великобританії перевищили 2 млрд фунтів в 2015-му

За підсумками 2015 року компанії, що займаються P2P-кредитуванням, надали кредитів на суму в 2,2 млрд фунтів стерлінгів. Такі фінансові результати року, опубліковані Британською фінансовою асоціацією взаємного кредитування (Peer-to-Peer Finance Association, P2PFA).

Таким чином, з 2014 року обсяг взаємного кредитування в Британії склав 4,4 млрд фунтів, підвищившись в два рази за два роки. Одним з найуспішніших для P2P-компаній став четвертий квартал 2015-го, коли вони видали нових кредитів на 660 млн фунтів.

Зросла і кількість клієнтів, що використовують послуги за взаємним кредитуванням. За минулі 12 місяців число кредиторів (користувачів, що виступають в цій якості) підвищилося на 22% до 128 тис. осіб, а кількість позичальників майже подвоїлася (плюс 96% до рівня 2014 роки) і склало 273 тис. осіб.

За словами голови асоціації P2PFA Крістін Ферніш, рік від року ринок взаємного кредитування зростає і робить сильний вплив на суміжні сегменти: «Це підтверджує і зростаючу довіру з боку споживачів до нашої індустрії, яка стала реальною альтернативою традиційним банкам».

За оцінками Центру досліджень економіки і бізнесу (Centre for Economics and Business Research), а також платіжної компанії Fiserv, обсяги альтернативного кредитування у Великобританії до 2020 року приблизно складуть 12,3 млрд фунтів стерлінгів, що в 10 разів більше, ніж показник 2014-го , який досягав 1,2 млрд фунтів. У 2011-му обсяги ринку оцінювалися в 90 млн фунтів.

Взаємне кредитування припускає угоду між вкладником і позичальником в обхід банку, що дозволяє обом отримати більш вигідний відсоток – за кредитом і вкладом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Обсяги P2P-кредитування у Великобританії перевищили 2 млрд фунтів в 2015-му» на Finance.ua - 2.8
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua