ФДМУ пропонує внести до списку приватизації ще 20 об'єктів, серед яких "Турбоатом"


ФДМУ пропонує внести до списку приватизації ще 20 об'єктів, серед яких "Турбоатом"

Фонд державного майна України (ФДМУ) пропонує Кабінету міністрів включити в 2016 році 20 об’єктів держвласності до списку приватизації, зокрема «Турбоатом», який є одним із найбільших у світі виробників турбін (75% акцій належить державі) та «Запорізький титано-магнієвий комбінат» – єдиний в Європі виробник губчастого титану (51% акцій належить державі).

Про це повідомила прес-служба фонду.

Фонд держмайна розробив відповідний проект постанови Кабінету міністрів за дорученням прем’єр-міністра Арсенія Яценюка від 15 січня 2016 року.

Крім того, ФДМУ пропонує уряду виключити 75 держкомпаній зі списку об’єктів, що підлягають приватизації: 10 об’єктів, які перебувають в управлінні фонду та розташовані в зоні проведення АТО, по 17 компаній в управлінні Міністерства аграрної політики та продовольства і Міністерства економічного розвитку і торгівлі через важкий фінансовий стан, 22 об’єкта через незадовільний стан для приватизації й ще 9 компаній, оскільки вони вже приватизовані раніше.

Також фонд пропонує додати 29 об’єктів до списку об’єктів, що підлягають продажу після виключення їх з категорії підприємств, що не підлягають приватизації. Зокрема, ФДМУ пропонує приватизувати найбільшого виробника лікеро-горілчаної та спиртової продукції в Україні “Укрспирт”, “Науково-виробниче підприємство “Більшовик”, “Авіакомпанію “Одеські авіалінії”.

Нагадаємо, «Турбоатом» виробляє парові турбіни для ТЕС і АЕС, гідротурбіни для ГЕС, газові турбіни для ТЕС.

Управління державною часткою акцій «Турбоатома» здійснює Фонд державного майна України, якому належить 75,22% акцій компанії. Чистий прибуток “Турбоатому” в 2015 році зріс більше, ніж у 2,6 раза – до 1,7 млрд грн.

«Запорізький титано-магнієвий комбінат» – єдиний в Україні та Європі виробник губчастого титану. Близько 90% продукції підприємства, що використовується переважно в космічній галузі, реалізується на зовнішніх ринках.

Кабінет міністрів України в квітні передав державній «Об’єднаній гірничо-хімічній компанії» (ОГХК) 51% акцій Товариства з обмеженою відповідальністю “Запорізький титано-магнієвий комбінат” (49% належить Group DF Дмитра Фірташа).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:ФДМУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua