Аграрний експорт приніс Україні $11,1 млрд, - звіт Кабміну


Аграрний експорт приніс Україні $11,1 млрд, - звіт Кабміну

Сільське господарство України забезпечує більше 38% експортного потенціалу держави. Позитивне сальдо зовнішньоторговельної діяльності в АПК становить $11,1 млрд. Мова про це йде у звіті уряду про виконану роботу за 2015 рік.

Кабінет міністрів зазначає, що експорт агропродукції був диверсифікований, товарний асортимент збільшений.

“Збережено лідерство на світовому аграрному ринку зернових культур, олії соняшникової, курятини. На вітчизняному продовольчому ринку збільшилася частка споживання продукції українського виробництва”, – наголошується в звіті уряду.

Крім того, в Кабміні підкреслюють, що в 2015 році валовий збір зерна становить 60 млн тонн.

“Обсяги сільськогосподарського виробництва дозволять забезпечити продовольчу безпеку України і сформувати найвищий за всю історію держави експортний потенціал (більше 36 млн тонн зернових)”, – вважають в уряді.

Забезпечено просування української продукції на світовому ринку, зазначають у Кабміні. Так:

- Понад 300 українських компаній перемогли в тендерах за кордоном, уклали експортні контракти, отримали частку в інфраструктурних проектах;
- У Вашингтоні 24-25 березня 2015 проведений Український зерновий конгрес;
- Встановлені ділові відносини ряду єгипетських підприємців з виробниками курятини. Досягнуто принципової домовленості про регулярні поставки м’яса птиці обсягами до 400-500 тонн / місяць;
- Надано сприяння в просуванні продукції українського виробництва на ринки Єгипту, Тунісу, ПАР, Йорданії, ФРН;
-   забезпечено участь іноземних компаній у Міжнародній агропромисловій виставці “АГРО-2015”.

Як неодноразово відзначали експерти, збільшення обсягів експорту нівелюється падінням цін на сировинні товари, тому Україна заробляє менше, ніж могла б.

Нагадаємо, звіт Кабінету міністрів про підсумки його діяльності може відбутися в період з 16 по 19 лютого. У свою чергу керівник фракції “Блок Петра Порошенка” Юрій Луценко зазначив, що після звіту уряду можуть бути розглянуті ротації в Кабміні.

На погоджувальній раді депутатських груп і фракцій у понеділок керівник фракції “Народний фронт” Максим Бурбак заявив, що Кабінет міністрів України передав звіт про свою діяльність до Верховної Ради України для ознайомлення з нею народних депутатів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua