Єврокомісія запропонує Раді ЄС скасувати візи для українців, - Хан


Єврокомісія запропонує Раді ЄС скасувати візи для українців, - Хан

Європейська комісія в першому кварталі поточного року виступила з пропозицією до Ради ЄС ввести безвізовий режим для України, сказав європейський комісар з питань розширення та політики добросусідства Йоханнес Хан.

“Щодо України залишаються певні зобов’язання, взяті президентом і прем’єр-міністром, які повинні бути виконані. Але ми очікуємо, що дуже скоро буде звіт, ми отримаємо оцінку і в першому кварталі ми зможемо виступити з пропозицією про візову лібералізацію”, – сказав він журналістам в Брюсселі перед засіданням Ради ЄС і додав, що це ж стосується і Грузії.

Як повідомлялося, 18 грудня 2015 Європейська комісія схвалила позитивний звіт щодо виконання Україною Плану дій щодо лібералізації візового режиму з Євросоюзом.

“На основі цієї оцінки та виконання зобов’язань, а також враховуючи результати постійного моніторингу та звітності, який здійснювався з моменту запуску діалогу про лібералізацію візового режиму між Україною та ЄС у жовтні 2008 року, Комісія вважає, що Україна виконує всі критерії, встановлені в чотирьох блоках другого етапу Плану дій щодо лібералізації візового режиму “, – йдеться у звіті ЄК.

У документі йдеться про те, що Єврокомісія на початку 2016 року внесе законодавчу пропозицію щодо внесення змін до відповідного регулювання.

У тексті згадуються зобов’язання Києва, які ще мають бути виконані. Зокрема, мова йде про те, що Україна зобов’язується забезпечити повноцінну роботу в першому кварталі 2016 року Національного антикорупційного бюро та антикорупційної прокуратури, Нацагентства із запобігання корупції, внести зміни до законодавства в галузі управління активами, конфіскації та арешту майна. Київ також зобов’язується забезпечити в 2016 році фінансування новостворених органів у сфері боротьби з корупцією.

Згідно з процедурою, Єврокомісія повинна подати рекомендацію Європейській Раді і Європарламенту прийняти рішення щодо встановлення безвізового режиму для громадян України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua