НБУ вводить в обіг пам'ятну монету "Щедрик" (фото)


НБУ вводить в обіг пам'ятну монету "Щедрик" (фото)

Першими пам’ятними монетами, введеними в обіг в новому 2016 році, стануть монети “Щедрик (до 100-річчя першого хорового виконання твору М.Леонтовича)”.

Національний банк України 5 січня 2016 вводить в обіг ці дві пам’ятні монети номіналом 5 гривень з нейзильберу і 20 гривень зі срібла.

Про це повідомили в прес-службі НБУ.

За інформацією НБУ, тираж монет – 50 000 і 3000 відповідно.

Монети продовжують серію “Українська спадщина” і присвячені 100-річчю першого виконання твору українського композитора-новатора, майстри хорової мініатюри, автора близько двохсот обробок народних пісень Миколи Леонтовича – “Щедрик” хором Київського університету.

Срібна монета прикрашена блакитним коштовним камінцем (кубічний оксид цирконію діаметром 2,0 мм) і різнобарвним голографічним зображенням. На її аверсі в намистовому колі зображена різдвяна зірка, в центрі якої – колядники, між променями зірки – по три дзвіночка. На реверсі монети розміщено композицію, розділена на дві частини стилізованої музичної рядком з “Щедрика”, вгорі портрет Миколи Леонтовича з диригентською паличкою в правій руці, на лівій руці композитора сидить ластівка, праворуч – напис Микола Леонтович; зліва від портрета на тлі концентричних кіл, що символізують звучання музики, в центрі яких вставка з кубічного оксиду цирконію, напис Щедрик; внизу “колядка дзвонів” – на тлі кольорових голографічних кіл зображені дзвінки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua