Валютні обмеження: Топ-5 послаблень для українців від НБУ


Валютні обмеження: Топ-5 послаблень для українців від НБУ

Національний банк України продовжив дію постанови №863 до 4 березня 2016 року.

Таким чином, збережуться норми про обов’язковий продаж 75% валютної виручки, про розрахунки за експортними та імпортними операціями протягом 90 днів, про заборону дострокового погашення резидентами кредитів в інвалюті, виданих нерезидентами.

Однак НБУ все ж продовжив поступово пом’якшувати адміністративні обмеження. Про те, до чого приведуть такі рішення регулятора з’ясували журналісти ЕП.

По-перше, норма про продаж 75% валютної виручки не поширюється на кредити, видані за участю іноземного експортно-кредитного агентства для виконання зобов’язань за імпортним контрактом перед нерезидентом.

По-друге, як і обіцяв НБУ, не доведеться продавати валюту, яка надійшла, як грошове забезпечення для участі в конкурсних торгах. “Це повинно полегшити доступ нерезидентів до державних закупівель”, – пояснили в Нацбанку.

По-третє, зміни відчують і фізособи. Як і раніше, перераховувати за кордон у валюті можна не більше 150 тис. грн в еквіваленті. Однак ця норма відтепер не поширюється “на безготівкові розрахунки, здійснювані з використанням електронних платіжних засобів для оплати продукції та послуг для власного споживання”.

У плюсі – шопоголіки, які віддають перевагу покупкам на закордонних онлайн-майданчиках. Тепер для них не застосовується ліміт у розмірі близько $6 тис.

По-четверте, особливу увагу НБУ приділив місії Міжнародного червоного хреста в Україні. “Максимальна сума видачі готівки з каси на одного клієнта на добу становила 300 тис. грн. Тепер цей ліміт не поширюється на статутну діяльність місії”, – йдеться в повідомленні НБУ.

По-п’яте, покращилися умови роботи в Україні для нерезидентів. Якщо раніше вони могли виводити за кордон кошти від продажу ОВДП на фондових майданчиках, то тепер виводити кошти можна, продавши цінні папери і поза біржами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua