0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти назвали галузі АПК, які ризикують стати збитковими у разі скасування спецрежиму ПДВ


Експерти назвали галузі АПК, які ризикують стати збитковими у разі скасування спецрежиму ПДВ

Для сільгосппідприємств, які займаються переважно виробництвом експортно орієнтованих видів рослинницької продукції – цукрових буряків, овочів, фруктів, ягід і т.і. – Наслідки скасування спецрежиму справляння ПДВ будуть відчутними і негативно позначаться на рівні їх доходів.

Про це повідомив завідувач відділом податково-бюджетної політики Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, к.е.н. Леонід Тулуш, повідомляє прес-служба відомства.

“Зазначена продукція характеризується, як правило, підвищеним рівнем доданої вартості, відповідно обсяги ПДВ-підтримки для її виробників є більш відчутними. За прогнозами вчених Інституту аграрної економіки, втрати доходів для відповідних сільгосппідприємств можуть досягати 9-10%. Таким чином, втрата ПДВ- підтримки може зумовити збитковість виробництва окремих видів неекспортооріентірованної рослинницької продукції, що може призвести до відмови від здійснення такої діяльності з подальшими погрозами для продовольчої безпеки країни “, – повідомив він.

Л.Тулуш також зазначив, що застосування спеціального режиму стягування ПДВ в останні роки перестало бути вигідним для сільгосппідприємств, що займаються виробництвом переважно експортоорієнтованих зернових культур – пшениці, ячменю, кукурудзи.

“При поставці зернових культур на експорт через посередника виробники внаслідок невідшкодування ПДВ недоотримували до 20% доходів. Такі втрати не покривалися повністю за рахунок застосування режиму ПДВ-акумуляції, оскільки останній забезпечував формування лише менше 10% додаткових фінансових ресурсів”, – повідомив він.
У той же час, за розрахунками вчених Інституту аграрної економіки, для сільгосппідприємств, сконцентрованих переважно на виробництві експортоорієнтованих зернових культур, по яких відсутня ПДВ-відшкодування при експорті, скасування спецрежиму ПДВ є вигідною і забезпечить формування додаткових доходів у розмірі не менше 3-5% від нинішнього їх рівня, включаючи ресурси ПДВ-підтримки

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua