НБУ повідомив, які зобов'язання банку "Фінанси та Кредит" перед вкладниками
Банк “Фінанси та Кредит” (Київ) має зобов’язання перед 0,5 млн вкладниками на загальну суму понад 17 млрд грн, повідомляється на сторінці в “Фейсбуці” Національного банку України (НБУ).
Згідно з повідомленням 1 вересня відбулася зустріч керівництва банку з групою вкладників по поверненню депозитних коштів, ініційована регулятором.
“Банк має намір досягти повного врегулювання заборгованості перед вкладниками. Зараз банк проводить роботу з часткової реструктуризації боргів і підвищення ліквідності”, – сказав на зустрічі глава правління банку “Фінанси та Кредит” Віктор Голуб, слова якого наводяться в повідомленні.
Як зазначає регулятор, під час зустрічі досягнута домовленість з розробки найближчим часом графіка поступового повернення депозитів за договорами, термін дії яких вже закінчився.
Як повідомлялося, банк “Фінанси та Кредит” виконав план капіталізації, який є складовою частиною його програми фінансового оздоровлення від 25 травня 2015 року, погодженої Національним банком України, затвердивши позачерговими зборами акціонерів 17 серпня збільшення статутного капіталу ще на 2,5 млрд грн – до 7,888 млрд грн.
Нацбанк нагадав, що в березні банк “Фінанси та Кредит” збільшив статутний капітал на 0,616 млрд грн, у червні – на 1,972 млрд грн.
При цьому регулятор вказав, що банк поліпшив показники ліквідності, провів часткову реструктуризацію боргів і зменшив обсяг кредитів пов’язаним особам на 3,6 млрд грн.
Нацбанк в лютому і червні 2015 року брав рішення про підтримку ліквідності банку і надання йому під персональну гарантію К.Жеваго і запорука цілісних майнових комплексів стабілізаційних кредитів відповідно на 700 млн грн і 750 млн грн (дворічний кредит на 750 млн грн був отриманий 12 червня) . Підставою для цього була докапіталізація фінустанови акціонерами в 2014-2015 рр., а також плани подальшої докапіталізації. Зокрема, згідно піврічного звіту Ferrexpo, основний акціонер “Фінанси та Кредит” в червні збільшив його акціонерний капітал на 1,97 млрд грн.
У середині липня поточного року глава НБУ В.Гонтарева повідомила, що цей акціонер також взяв на себе зобов’язання конвертувати в капітал 1,5 млрд грн депозитів великих юридичних і фізичних осіб, а також погасити 4 млрд грн кредитів, виданих інсайдерам, що повинно стабілізувати ситуацію у банку.
Як уточнюється в меморандумі української влади з МВФ, щоб забезпечити довіру до процесу рекапіталізації, акціонери цього банку заблокували в ньому кошти обсягом в 2,5 млрд грн, які невідкладно конвертуються в субординований борг до 30 вересня на випадок, якщо заплановане продовження позики субординованого боргу (дія якого закінчується 30 вересня) не відбудеться або якщо продовжений позика не буде відповідати критеріям для зарахування в якості капіталу банку. “Це зобов’язання з боку кредиторів є остаточним і не підлягає відкликанню”, – наголошувалося в документі.
Крім того згідно піврічного звіту Ferrexpo, компанія на 1 липня тримала на рахунках у банку “Фінанси та Кредит” $165, 38 млн в порівнянні з $161, 470 млн на початок року і $155, 420 млн на 1 липня 2014 року.
Банк “Фінанси та Кредит” засновано в 1990 році. Його основним бенефіціаром виступає український бізнесмен, народний депутат, мажоритарій і CEO гірничорудної компанії Ferrexpo Костянтин Жеваго.
За розміром загальних активів на 1 липня 2015 банк “Фінанси та Кредит” займав 10-е місце (38,88 млрд грн) серед 127 діючих у країні банків.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною