Думка експерта: Українців хочуть позбавити від довічних кредитних боргів


Думка експерта: Українців хочуть позбавити від довічних кредитних боргів

Народні депутати пропонують законодавчо врегулювати процедуру реструктуризації боргів фізичних осіб.

Про це заявив старший юрист департаменту судової практики ЮК “Алексєєв, Боярчуков і партнери” Олена Бєлова.

Відповідний законопроект “Про реструктуризацію боргів фізичної особи або визнання його банкрутом” № 2353 зареєстрований у Верховній Раді.

“Розроблений законопроект дозволить ввести зрозумілі, юридично обгрунтовані та ефективні механізми вирішення цієї проблеми під наглядом суду з дотриманням прав і свобод людини у відкритому судовому процесі”, – заявляє Бєлова.

За її словами, у разі ухвалення даного законопроекту фізособа зможе звернутися до суду, порушити провадження у справі про банкрутство і запустити механізм погашення свого боргу.

“Цей механізм буде схожий на механізм банкрутства юрособи, але він буде значно простіше. Запропоновано три процедури: реструктуризація боргу, мирова угода та реалізація майна боржника. Після початку процедури банкрутства припиняється нарахування всіх штрафів, після її закінчення всі борги фізособи списуються. Цей механізм дає особі другий шанс – почати життя з нуля, влаштуватися на роботу і повністю економічно реабілітуватися”, – повідомляє Бєлова.

Старший юрист зазначає, що боржником, відповідно до статті 1 обговорюваного законопроекту, є фізособа, в тому числі фізособа-підприємець, нездатна виконати свої грошові зобов’язання і щодо якого існують підстави для порушення провадження у справі про банкрутство відповідно до цього Закону.

“Достатньою правовою підставою для порушення такої справи про банкрутство буде вважатися наявність безспірних вимог кредитора (-ів) в сумі не менше 100 мінімальних зарплат (121800 грн), які не були задоволені боржником протягом двох місяців після встановленого для їх погашення строку”, – розповідає старший юрист.

Законодавець передбачає, що розглядати такі справи про банкрутство будуть все ті ж господарські суди за місцем проживання боржника-фізособи.

Ініціатором порушення справи можуть також виступати податкова служба і спадкоємці після смерті боржника.

“Саме по собі право ініціювати справу про банкрутство померлої фізособи дасть можливість його рідним звільнитися від “!спадщини” у вигляді боргів і всюдисущих колекторів, так само як і інших кредиторів”, – підкреслює Бєлова.

За даними Міністерства юстиції, на сьогодні у провадженні Держвиконавчої служби знаходиться справ щодо фізосіб на загальну суму понад 67 млрд грн. При цьому з них виконано лише на 1,5 млрд грн.

Багато українців змушені ховатися від представників виконавчої служби, збільшується кількість самогубств, скоєних через нездатність повернути борги.

“Не можна не відзначити своєчасність розробки даного законопроекту. Він спрямований на вирішення проблем з поверненням боргів за кредитами, особливо на тлі ситуації, що змінилася на ринку споживчого кредитування або чергової хвилі введення тимчасових адміністрацій в банківські установи. Впровадження механізму банкрутства фізосіб є нагальною необхідністю. Це дозволить знизити соціальну напруженість у суспільстві, викликану економічною кризою”, – впевнена Бєлова.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредити для населення
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua