Збір урожаю і дорога електрика може підштовхнути інфляцію у вересні, - прогноз — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Збір урожаю і дорога електрика може підштовхнути інфляцію у вересні, - прогноз

Казна та Політика
513
Споживча інфляція в Україні може прискоритися у вересні до 1,6% з відновленням ділової активності і сезонними коливаннями. Таку думку висловив Андрій Шевчишин, експерт інформаційно-аналітичного центру Forex Club в Україні.
Серпень відзначають низьким рівнем ділової активності і відсутністю планового перегляду цін, у тому числі на промислові товари. Тим більше, валютний ринок в цілому залишається досить стабільним, незважаючи на деякі скачки в липні, що сприяє стриманості цінових тенденцій. У цілому, зростання цін у серпні може скласти 0,5%.
«Ключову роль у динаміці цін буде відігравати збір врожаю. Очевидно, що він буде важким, через високі ціни на паливо і ріст вартості обслуговування та оренди техніки. Враховуючи також високі кредитні ставки і проблеми з ліквідністю, збільшені витрати аграрії будуть реалізовувати у підвищенні цін», – зазначає Андрій Шевчишин.
На думку експерта, прискорення інфляції у вересні варто очікувати у зв’язку з сезонними коливаннями і відновленням ділової активності, у тому числі зі стартом передвиборчої кампанії і ймовірним підвищенням мінімальних зарплат і пенсій. Крім цього, у вересні заплановано підвищення цін на електроенергію для першої та другої груп споживачів на 25%, що також відіб’ється підвищенням вартості продукції приватних домогосподарств. Крім того, зростання цін очікується у сфері освіти, у зв’язку з початком навчального року, а також на окремі види алкогольних напоїв від 5,5% до 10%, зважаючи на підвищення мінімальних відпускних роздрібних цін.
«Значною мірою ціни у вересні будуть залежати і від валютного ринку. Очікувана велика виплата в другій половині місяця по єврооблігаціях, в разі відсутності домовленостей щодо реструктуризації зовнішнього боргу, може повернути на ринок нестабільність. Ослаблення гривні чинитиме тиск на ціни імпортних товарів і особливо паливо, що в свою чергу підвищить ціни на продовольчі та промислові товари», – прогнозує експерт.
За підсумками липня в Україні зафіксована дефляція 1%. Річні темпи зростання склали 55,3%. З початку 2015 року інфляція досягла 39,3%. Основною причиною дефляції виступило сезонне зниження цін на продукти харчування на 2%, зокрема, на фрукти на 6,1%, овочі на 21,6%, а також на одяг і взуття на 4,7%.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас