Українська економіка пройшла через чотири катастрофи, версія Яресько


Українська економіка пройшла через чотири катастрофи, версія Яресько

Економічна криза, яку переживає Україна, є наслідком ряду факторів.

Про це заявила міністр фінансів України Наталія Яресько, пише “Радіо Свобода” з посиланням на “Голос Америки”.

“По-перше, Україна має 74-річну історію комунізму і планової економіки. По-друге, це 23 роки незавершених реформ, поганого економічного управління та недотримання законів. По-третє, останні 5 років правління Януковича, коли національне багатство країни розкрадалося шаленими темпами . По-четверте, це руйнівний вплив війни, яка триває вже рік “, – додала міністр.

Вихід з ситуації, що склалася, за словами міністра, можливий тільки через фундаментальні реформи в енергетичній та фіскальній ділянках, відкритості влади та в дотриманні верховенства права.

Першим кроком у цьому напрямку стало зниження збитковості “Нафтогазу України” з 10 млрд доларів до 1,5 мільярда.

За прогнозами, у наступному році “Нафтогаз” перестане бути збитковим. Експерти називали українського монополіста “чорною корупційною дірою”.

“Ніхто не проводив аудит” Нафтогазу “. Ми випустили доповідь з аудиту компанії за 2012 і 2013 роки. Аудит по 2014 буде готовий протягом кількох місяців. Сьогодні НАК” Нафтогаз “вже не є чорною корупційної дірою. Уряд швидко вжив заходів, щоб виправити ситуацію і заклав новий фундамент для діяльності цієї компанії в майбутньому “, – сказала вона.

Наступний крок – зростання тарифів на газ для населення України на 450%, що допоможе енергоефективності та зведе нанівець діяльність корупційних схем в системі розподілу блакитного палива. Але цього можна досягти лише за умови надання населенню субсидій.

“Надання соціальної допомоги громадянам у покритті витрат є важливою складовою в цьому процесі. Цього року ми збільшили фінансування субсидій втричі. Надання прозорих субсидій громадянам України значно краще, ніж непрозоре субсидування державної компанії НАК“Нафтогаз”, – сказала міністр фінансів.

Крім цього, для пожвавлення економіки український уряд проводить фундаментальні зміни і в оподаткуванні. Це, за словами Яресько, призведе до збільшення інвестицій в економіку і виведе діяльність компанії з тіні.

“По-перше, ми виводимо економіку з тіні. Для цього ми вводимо перерву в оподаткуванні заробітної плати, щоб бізнес міг вийти з тіні. Ми також спростили оподаткування: кількість податків скоротилася з 20 до 11. Ми також оголосили конкурс на главу податкової служби. Професіонали потрібні завжди. Крім цього ми закриваємо податкові діри для великих бізнесів. Нарешті, ми впроваджуємо нову електронну систему для сплати ПДВ, що збільшить прозорість і зменшить шахрайство “, – заявила Яресько.

Восени цього року уряд запропонує парламенту нове податкове законодавство.

Міністр фінансів України сподівається, що з 1 січня 2016 року в країні запрацює нове оподаткування, яке сприятиме веденню бізнесу.

Головне завдання діяльності своєї команди Яресько окреслила так: впоратися з травмою, нанесеною війною, поставити Україну на ноги і змусити її економіку працювати.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua