Київ призупинив продаж 30% акцій БХФЗ


Київ призупинив продаж 30% акцій БХФЗ

Київ призупинив аукціон із продажу пакета акцій ПАТ “Науково-виробничий центр “Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод” (БХФЗ, Київ) у розмірі 29,95% статутного капіталу на фондовій біржі “Перспектива” (Дніпропетровськ), призначений на 27 лютого.

“Інформаційне повідомлення про нову дату торгів буде розміщено в найближчому номері газети “Хрещатик”, – йдеться в повідомленні біржі.

Один із потенційних покупців повідомив, що застави для участі в аукціоні в розмірі по 28,64 млн грн внесли п’ять компаній.

Проти цього продажу виступила Асоціація виробників ліків України (АВЛУ), на думку якої початкову ціну продажу в 143,2 млн грн було занижено в 5-7 разів.

На думку членів асоціації, з огляду на загальну вартість 100% акцій БХФЗ на рівні 2,5-3 млрд грн, початкова ціна 30-відсоткового пакета акцій підприємства має становити 0,8-1,0 млрд грн.

Як повідомлялося, департамент комунальної власності Київської міськдержадміністрації (КМДА) укотре оголосив аукціон із продажу 29,95% акцій БХФЗ 6 лютого цього року. Спроби продати цей пакет у минулі роки з тих чи інших причин завершувалися безрезультатно.

БХФЗ у 2013 році збільшив чистий прибуток про МСФЗ на 21,5% порівняно з 2012 роком – до 74,983 млн грн, а його чистий дохід зріс на 13,8% – до 638,94 млн грн. Фінансових показників за 2014 рік компанія поки що не оприлюднила.

БХФЗ створено в 90-х роках минулого століття на базі низки потужностей Дарницького хімфармоб’єднання після серії реорганізацій. Наразі виробляє понад 100 найменувань лікарських засобів. Частка підприємства на українському ринку лікарських засобів – до 10%. За даними компанії на кінець 2012 року, 40% номенклатури БХФЗ охоплювали лікарські засоби, внесені до обов’язкового асортименту соціально орієнтованих ліків вітчизняного виробництва.

Крім Києва, іншими великими акціонерами БХФЗ до недавнього часу були “Ленік Груп С. А.” – 20,3168% і “Белдор Груп” (обидві – Британські Віргінські о-ви) – 21,2637%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua