Введення єдиного валютного курсу є єдиним вірним рішенням, - Абромавічус


Введення єдиного валютного курсу є єдиним вірним рішенням, - Абромавічус

Введення в Україні єдиного валютного курсу є єдиним вірним рішенням. Про це на прес-конференції під час робочої поїздки в Сумську область заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус.

“Були сильні спекулятивні можливості, ситуація була далека від ідеальної. Але все ж прагнення до єдиного курсу – це єдине правильне рішення. Зараз він є таким, яким він є, і, думаю, це нікого не влаштовує”, – зазначив міністр.

За його словами, стан речей найближчим часом може змінити надходження в Україну фінансової допомоги від міжнародних донорів.

“Чекаємо найближчим часом рішення МВФ та інших фінансових інститутів, що стосуються допомоги Україні. Відновлення рівня резервів Нацбанку відразу ж позначиться на відновленні стабільності всієї банківської системи. Після цього можна чекати подальших позитивних зрушень, що стосуються курсу. Не секрет, що багато експортерів через сильні коливання курсу починають затримувати валютну виручку в країну. З цим треба боротися, але в першу чергу треба боротися, щоб повернути довіру до всієї системи, а це можливо через єдиний курс “, – підкреслив Абромавічус.

При цьому міністр зазначив, що “як тільки ми отримаємо додаткову фінансову допомогу, ситуація стабілізується, піде зворотній ефект, і буде зміцнення курсу”.

Як відомо, НБУ з 5 лютого призупинив проведення щоденних індикативних аукціонів на валютному ринку для визначення рівноважного курсу.

В результаті курс національної валюти значно девальвував. Таким чином, з початку цього року гривня за офіційним курсом НБУ подешевшала по відношенню до долара більш ніж в 1,5 рази, або на 9,19 грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua