МВФ висунув Україні нову умову для отримання фінансової допомоги


МВФ висунув Україні нову умову для отримання фінансової допомоги

Надання Україні підтримки по лінії Міжнародного валютного фонду (МВФ) можливе тільки за умови стабілізації обстановки в цій країні.

Таку позицію озвучила директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард в інтерв’ю французькій газеті Le Monde, опублікованому у свіжому номері.

Як нагадала голова фонду, навесні 2014 при розрахунках можливих схем надання фінансової допомоги Україні експерти МВФ виходили з того, що конфлікт на південному сході країни завершиться не пізніше осені. “Сьогодні ці гіпотези втратили силу. Тепер ми працюємо над іншими варіантами, зокрема, з продовженням на чотири роки того терміну, який відводиться Україні на проведення реформ”, – сказала пані Лагард.

Обсяг фінансування, на який міг би розраховувати Київ протягом цього періоду, також “ймовірно буде дещо вищим, ніж передбачалося”, додала директор МВФ, підкресливши при цьому, що все залежатиме від військово-політичних чинників.

“Все це передбачає, що ситуація стабілізується. Це – пріоритет, – підкреслила вона. – Жоден партнер МВФ не може брати участь у програмі підтримки, якщо під знаком питання виявляється 20% ВВП України. Зв’язок між економічною і військовою ситуацією абсолютно очевидний”.

Одночасно Крістін Лагард висловила жаль, що збройний конфлікт на південному сході України відбувається саме в той момент, коли владні повноваження в Києві отримали політики з якими можна домовитись про угоду. “Вперше перед нами співрозмовники, які, здається, рішуче налаштовані розпочати реформи і володіють політичною сміливістю їх провести, – зазначила директор фонду. – Наші українські співрозмовники серйозні – будь це президент Порошенко, прем’єр-міністр Яценюк, міністр фінансів або голова центрального банку, за порівняно з тим, що було останні 20 років, це величезна різниця”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua