МВФ може виділити Україні до $30 мільярдів - експерт


МВФ може виділити Україні до $30 мільярдів - експерт

Український уряд на Всесвітньому економічному форумі в Давосі запросив у МВФ розглянути можливість відкриття нової багаторічної програми з розширеним кредитуванням (Extended Fund Facility, EFF), для заміни існуючої програми stand-by.

Голова МВФ Крістін Лагард пообіцяла провести консультації з радою виконавчих директорів і почати обговорення програми. Позитивна відповідь абсолютно реальна для України, вважає економіст Борис Кушнірук.

“Такий сценарій для України цілком можливий. Враховуючи ситуацію в країні, може бути вироблена певна програма. Термін кредитування можуть збільшити до 5-7 років на суму близько 30 мільярдів доларів, яка буде видаватися траншами. Таким чином Україна зможе вирішити питання поточної ліквідності, так як будуть кошти для фінансування державного бюджету “, – говорить Кушнірук.

Експерт зазначає, що цієї суми достатньо, щоб мати можливість гарантованого покриття зовнішніх зобов’язань, стабілізації ситуації в торговому і платіжному балансі.

Економіст запевняє, що у МВФ є всі можливості забезпечити Україні таку суму кредитування, але попереджає про наслідки для країни у разі неправильних рішень уряду.

“Все це буде мати сенс, якщо держава буде скорочувати витрати, інакше ми просто проїмо ті кошти, які маємо і які дадуть. Було б правильно спочатку дочекатися від України хоч мінімальних реформ, а потім виділяти фінансування. Повинні бути виконані певні умови з нашого боку. Зараз уряду необхідно зробити ряд кроків, щоб в майбутньому економіка запрацювала. Щоб країна була здатна погасити ці кредити. Адже це не подарунок”, – констатує Борис Кушнірук.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua