Девальвація гривні нівелює ефект від падіння цін на нафту - "А-95"


Девальвація гривні нівелює ефект від падіння цін на нафту - "А-95"

Українські споживачі не зможуть відчути зниження цін на нафту через різку девальвацію гривні, вважають в консалтинговій групі “А-95” (Київ).

В той же час, з урахуванням зміни курсу, Україна демонструє відповідність динаміці світового та європейського ринку нафтопродуктів, зазначають експерти.

“Якщо в січні 2014 вартість бензину А-95 становила 11,3 грн/літр або $ 1,38/літр при курсі 8,20/$1, то сьогодні вже 18,0-18,50 грн/літр, або близько $0, 9-0,92/літр при курсі 20 грн/$1. Таким чином, зниження цін з початку року склало близько 35%, що повністю відповідає зниженню котирувань бензину на європейському ринку за цей період – 36% (з $ 926 до $589/тонна) “, – зазначено в повідомленні” А-95”.

У консалтинговій групі підкреслили, щодо нафтопродуктів застосовано виключно валютне порівняння, так як Україна є імпортером енергоресурсів і розраховується за них в доларах.

“З урахуванням того, що акцизний збір, як ключовий податок на паливо, встановлений урядом в євро, пряма валютна складова в ціні бензину і дизпалива в Україні сягає 90%”, – відзначають в компанії.

В “А-95” впевнені, що ні зниження податків, ні відмова власників АЗС від свого прибутку в 1,5-2 гривні на літрі, не вирішать проблему високих паливних цін без нейтралізації валютного фактора.

“Українці не бачать зниження цін на бензоколонках через те, що сприятливий фактор падіння цін на нафту на 40% повністю знівельовано зростанням курсу долара вже більш ніж на 100%”, – резюмує директор “А-95” Сергій Куюн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Рейтинг популярності матеріалу «Девальвація гривні нівелює ефект від падіння цін на нафту - "А-95"» на Finance.ua - 3.4
В Контексті Finance.ua