Розкрито формулу нової ціни російського газу для України


Розкрито формулу нової ціни російського газу для України

Уряд України розкрилв формулу ціни на поставки російського газу. Як повідомляється в протоколі, підписаному Росією, ЄС і Україною за підсумками тристоронніх переговорів про постачання газу, ціна на паливо буде знижена на розмір знижки за експортним митом, визначеним урядом Росії. Відповідний документ опублікований на сайті Кабінету міністрів України.

В протоколі зазначається, що зниження мита буде розраховуватися за такою формулою: якщо ціна тисячі кубометрів газу складе 333,33 долара і вище, знижка буде дорівнювати 100 доларів. Якщо ціна буде нижче 333,33 долара за тисячу кубометрів, знижка складе 30% від цієї ціни.

Нагадаємо, Україна, Росія і Єврокомісія підписали в Брюсселі всі необхідні документи щодо зимового газового плану, який передбачає поновлення поставок в Україну російського палива до кінця березня 2015 року.

Досягнуті домовленості передбачають погашення Україною до кінця року 3,1 мільярда з 5,3 мільярда доларів боргу і покупку у Газпрому додаткових обсягів на зиму на умовах передоплати.

Крім того, Газпром і Нафтогаз підписали доповнення до контракту, зафіксувавши умови поставок російського газу в період до кінця березня. Пізніше глава Газпрому Олексій Міллер запевнив, що компанія почне поставки газу в Україну протягом 48 годин, якщо надійде передоплата.

Як повідомив Еттінгер, Росія до кінця березня надасть Україні знижку в 100 доларів. Новак підтвердив, що уряд РФ найближчим часом прийме відповідне рішення. Він зазначив, що Україна підтвердила наявність коштів на поставку 4 мільярдів кубометрів газу. В свою чергу глава Газпрому повідомив, що ціна російського газу в листопаді-грудні, за попередніми розрахунками, складе 378 доларів за тисячу кубометрів. Результат буде залежати від нафтових цін, підкреслив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua