ЄС включив у свій стрес-тест зимового забезпечення газом Молдавію, Грузію і Україну


ЄС включив у свій стрес-тест зимового забезпечення газом Молдавію, Грузію і Україну

Європейська комісія в свій прогноз енергобезпеки на зиму на випадок припинення поставок газу включила Молдавію, Грузію і Україну, повідомив заступник голови ЄК з енергетики Гюнтер Еттінгер.

“Україна – особливо важлива в даний час держава-партнер, яка бажає тіснішої асоціації з Європейським союзом. Це країна, яка сама гостро потребує газу і яка також є країною транзиту”, – сказав Г. Еттінгер журналістам.

Він повідомив, що, крім аналізу по кожному з 28 членів ЄС, Єврокомісія розповсюдила свій стрес-тест на країни-кандидати на вступ в союз і на ряд партнерів, включаючи Молдавію, Грузію і Україну.

“Ми в деталях досліджували, що станеться, якщо, приміром, Росія (це, звичайно, малоймовірно, але хто знає?) припинить поставки газу. Що станеться, якщо Україна (ми цього не очікуємо, але хто знає?) Не виконає, не зможе виконати свої функції з транзиту? Це найгірший сценарій, який ми представили щодо держав-членів і партнерів в стрес-тесту”, – сказав заступник голови Єврокомісії.

За його словами, йдеться про те, як “пройти зиму, зберігши стабільність”.

При цьому Г. Еттінгер нагадав, що в найближчі дні він відправиться до Києва для консультацій з українськими партнерами, а на наступному тижні пройде тристороння зустріч щодо газу ЄС-РФ-Україна в Брюсселі.

ЄС повинен бути готовий і до того, що ці переговори не принесуть результату, і повинен знати свої можливості щодо забезпечення газом взимку з урахуванням поставок з інших джерел, наприклад, Алжиру та Норвегії. З метою передбачити всі можливі несподіванки до зими і був проведений стрес-тест, пояснив європейський комісар з енергетики.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua