Найбільша авіакомпанія Росії отримала збиток вперше з 2009 р


Найбільша авіакомпанія Росії отримала збиток вперше з 2009 р

“Аерофлот”, найбільша авіакомпанія в Росії, в четвер опублікувала консолідовану звітність за I півріччя 2014 р. по МСФЗ: компанія вперше за 5 років отримала збиток через санкції.

Чистий збиток компанії в I півріччі 2014 р. склав 1905 млн руб. проти 45 млн руб. чистого прибутку в I півріччі 2013 р.

“Уповільнення зростання російської економіки і значні разові чинники зробили негативний вплив на фінансовий результат групи в I півріччі 2014 р., однак у нас є всі можливості для продовження прибуткового зростання і успішної реалізації стратегії групи в інтересах акціонерів та інвесторів “Аерофлоту”, – зазначив Шаміль Курмашов, заступник гендиректора з фінансів ВАТ “Аерофлот”, 51% акцій якого володіє уряд РФ.

У червні 2014 р. бюджетний авіаперевізник “Добролет”, 100-процентна дочірня компанія “Аерофлоту”, приступив до виконання комерційних рейсів. За підсумками червня-липня 2014 р. компанія перевезла 62,5 тис. пасажирів, а відсоток зайнятості пасажирських крісел на її рейсах склав 91,8%. В серпні 2014 р. “Добролет” призупинив польоти у зв’язку з застосуванням до нього економічних санкцій Європейського союзу.

Загальні інвестиції групи “Аерофлот” у створення “Добролет” становлять $ 100 млн. “Аерофлот” планував вивести “Добролет” на повну окупність до кінця 2015 р.

Група вважає модель бюджетного авіаперевізника одним з найбільш перспективних напрямків для розвитку на російському ринку і має намір створити нового лоукостера.

Виручка “Аерофлоту” в I півріччі 2014 р. збільшилася на 9,4% до 140,281 млн руб., в основному за рахунок зростання пасажиропотоку групи. Крім того, позитивний вплив на динаміку виручки справила зміна курсу рубля до основних світових валют.

Операційні витрати склали 141,665 млрд руб., збільшившись на 15,2%, головним чином за рахунок зміни курсу рубля, розширення масштабів діяльності групи, а також разового ефекту від створення резерву під знецінення дебіторської заборгованості.

Показник EBITDAR знизився на 16,6% до 16,657 млрд руб.

Пасажиропотік зростає

Перевезення пасажирів продовжує рости. Пасажиропотік “Аерофлоту” в липні 2014 р. склав 2,35 млн чоловік, збільшившись порівняно з аналогічним періодом попереднього року на 11,8% на тлі триваючого зростання попиту на внутрішні авіаперевезення в Росії.

У тому числі пасажиропотік компанії на внутрішніх авіалініях в липні 2014 р. збільшився на 32,6% порівняно з аналогічним періодом минулого року, в тому числі за рахунок збільшення запропонованих ємностей і частот польотів по найбільш затребуваних напрямах.

На міжнародних авіалініях пасажиропотік знизився на 3,0% в липні 2014 р. що в основному зумовлено відмовою компанії від перевезень за блок-чартерними договорами (найменш дохідного сегмента завантаження) і відповідною оптимізацією провізних місткостей на міжнародних напрямках масового відпочинку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua