Україна хоче створити зону вільної торгівлі з Канадою та Узбекистаном - протягом року


Україна хоче створити зону вільної торгівлі з Канадою та Узбекистаном - протягом року

Міністерство економічного розвитку й торгівлі України проводить підготовку до створення зон вільної торгівлі з Канадою та Узбекистаном, заявив міністр економрозвитку Павло Шеремета.

“Тривають переговори з різними країнами щодо створення зони вільної торгівлі. Це Північна Америка, вчора була розмова щодо однієї з країн Центральної Азії”, – сказав Шеремета. На уточнююче запитання, про які саме країни йдеться, він уточнив, що це Канада і Узбекистан, з делегатами яких міністр проводив переговори в липні.

За словами Шеремети, зони вільної торгівлі з цими країнами можуть бути створені вже протягом року, оскільки розширення збуту вітчизняних товарів за кордоном за умов скорочення товарообігу з Росією є пріоритетним завданням. “Ми говоримо про прискорений режим, про прискорену дорожню карту, тобто це менше ніж рік”, – сказав він.

Нагадаємо, 27 червня Україна і Європейський Союз завершили підписання Угоди про асоціацію у повному обсязі, яка передбачає створення глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі і зниження тарифних бар’єрів між сторонами. Україна зобов’язана поступово знижувати імпортні мита протягом п’яти, а за деякими товарами десяти років, в той час як ЄС відкрив свій ринок для України в режимі автономних торгових преференцій ще до підписання угоди. 30 липня міністерство економічного розвитку Російської Федерації розробило проект постанови уряду, за яким вводяться мита на ввезення до Росії товарів українського походження.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua