Росія заборонила постачання з України сої, соєвого шроту, соняшнику та кукурудзяної крупи. На черзі цибуля


Росія заборонила постачання з України сої, соєвого шроту, соняшнику та кукурудзяної крупи. На черзі цибуля

Росія з 1 серпня забороняє постачання з України сої, соєвого шроту, соняшнику та кукурудзяної крупи. Обмеження можуть торкнутися й цибулі.

Як повідомив “Інтерфаксу” начальник управління фітосанітарного нагляду Россільгоспнагляду Олександр Ісаєв, це пов’язано з неодноразовими порушеннями російських фітосанітарних вимог, перш за все, із засміченням вантажів насінням карантинних бур’янів.

Мова, насамперед, йде про ценхрус малоквітковий, амброзію полинолистну та череду волосисту.

“Ми не раз висловлювали стурбованість щодо того, що в цій продукції виявлялися бур’яни карантинних рослин, попереджали, що можуть бути вжиті обмежувальні заходи, запрошували провести телефонні переговори, але від наших українських колег немає ніякого відгуку, – сказав він. – Більше того, вони самі надали спеціальну адресу електронної пошти для листування, але на наші листи не відповіли”.

Тому, щоб захистити територію країни від небезпечних рослин, Россільгоспнагляд був змушений заборонити постачання цієї продукції, додав він.

О.Ісаєв також не виключив, що заборона може торкнутися і поставок цибулі. “Буквально вчора ми підготували нотифікацію у зв’язку з тим, що в партії цибулі, що надійшла з України, виявлена ​​золотиста картопляна нематода, – сказав він. – Поки що це перший випадок, будуть іще – поставки теж можемо обмежити”.

За даними Євразійської економічної комісії, у 2013 році Україна поставила до Митного союзу 23,7 тис. тонн кукурудзяної крупи (код ТН ЗЕД ТЗ 1103 1300) на $10,3 млн, 127,6 тис. тонн соєвих бобів код (ТН ЗЕД ТЗ 1201 90) на $72,8 млн, 1,7 тис. тонн соняшнику (ТН ЗЕД ТЗ 1206 00) на $7,9 млн, 12,1 тис. тонн соєвого шроту (код ТН ЗЕД ТЗ 2304 00 000 1) на $7,9 млн. Велика частина цієї продукції призначалася для Росії.

За п’ять місяців цього року порівняно з аналогічним періодом минулого року постачання соєвих бобів збільшилися більш ніж в два рази і становили 80,7 тис. тонн на $45,7 млн​​, соняшнику – в 5,9 рази, до 5,5 тис. тонн на $10,9 млн. Ввезення соєвого шроту становить 27,3 тис. тонн на $17,6 млн, кукурудзяної крупи – 6,5 тис. тонн на $2,3 млн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua