Російських чиновників до 2018 року очікує подвоєння зарплат: на це виділено майже півтрильйона рублів


Російських чиновників до 2018 року очікує подвоєння зарплат: на це виділено майже півтрильйона рублів

Зарплати чиновників у найближчі три роки будуть підвищені в середньому в два рази. На підвищення оплати праці міністерство фінансів пропонує витратити 462 млрд рублів до 2018 року, пише РБК Daily з посиланням на офіційну відповідь Мінфіну. Така сума, як зазначено в проекті Основних напрямів бюджетної політики, опублікованому Мінфіном, буде виділена у 2015-2017 роки на “вдосконалення системи оплати праці та системи держгарантій федеральним держслужбовцям та особам, що заміщають державні посади”.

При цьому, як зазначає РБК, прес-секретар прем’єр-міністра Дмитра Медведєва Наталія Тімакова заявила, що додаткового підвищення зарплат вищих посадових осіб не планується. У прес-службі Мінфіну, всупереч офіційній відповіді фінансового відомства, також відзначили, що зростання зарплат вищих посадових осіб у 2015 році та наступних роках не планується.

Водночас з офіційної відповіді випливає, що більш ніж 380 млрд рублів із зазначеної суми піде на додаткове матеріальне стимулювання держслужбовців, ще 81,5 мільярдів – ймовірно, на “вдосконалення зарплат вищих чиновників”, повідомляє видання з посиланням на офіційну відповідь Мінфіну, відзначаючи, що до 2018 року частка стимулюючих виплат, отриманих понад оклад, в зарплатах чиновників має сягати 40%. Саме на стимулюючі виплати, як передбачається, будуть витрачені зазначені кошти.

За даними Росстату, в кінці березня 2014 року в центральних апаратах відомств налічувалося 39 200 федеральних держслужбовців, їхня середня зарплата перевищувала 75 тисяч рублів. Ще 505 200 співробітників значилися в регіональних підрозділах федеральних відомств. Їхня середня зарплата перевищувала 26 тисяч. 380 млрд рублів дозволяють щомісяця доплачувати кожному чиновнику більш ніж 58 тисяч рублів протягом трьох років.

Відзначимо, що на стимулювання федеральних і регіональних держслужбовців у 2015 році піде 77 млрд рублів – трохи менше, ніж на розвиток республіки Крим цього ж року (міністр фінансів Росії Антон Сілуанов обіцяв, що півострів отримає 100 мільярдів).

Майже 26 тисяч російських чиновників мають статус осіб, що заміщають державні посади (міністрів, депутатів, сенаторів, суддів, генпрокурора, аудиторів Рахункової палати і так далі). Їхні зарплати (за винятком федеральних суддів) були вже збільшені у 2012-2014 роки. Зараз, за підрахунками РБК, вони заробляють від 132 тисяч (середня зарплата федерального судді) до 715 тисяч рублів (президент). Передбачені Мінфіном кошти дозволяють щомісяця доплачувати кожному вищому чиновнику (за винятком губернаторів, які не отримують зарплати з федерального бюджету) по 40 700 рублів у 2015 році, 68 300 рублів у 2016-му і 152 300 рублів – у 2017-му.

Нагадаємо, на початку липня прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявляв, що всього на виплату пенсій і зарплат у федеральному бюджеті 2015-2017 років закладено більш ніж 2,7 трильйонів рублів. З них на збільшення зарплати працівникам бюджетних організацій – понад 200 мільярдів рублів.

Плани збільшення зарплат держслужбовцям засновані на положеннях одного з так званих травневих указів президента Володимира Путіна – про вдосконалення системи держуправління. Документ передбачає й підвищення зарплат, “враховуючи стан ринку праці”, та наказує поставити оплату роботи чиновників в залежність від “досягнення показників результативності”.

При цьому директор Інституту стратегічного аналізу ФБК Ігор Ніколаєв зазначає, що про результативність поки що говорити не доводиться. При тому що останніми роками зарплати бюрократії зростали, належної ефективності чиновники не демонструють: ще до санкцій економіка Росії опинилася на межі стагнації, хоча економіки інших країн відновлювалися, нарікає експерт.

Відзначимо, що виконання “травневих указів” президента раніше вимагало від влади знайти значні кошти. За даними Рахункової палати, грошей на реалізацію президентських планів у країни немає.

Раніше Мінфін оприлюднив основні параметри проекту федерального бюджету на 2015-2017 роки. За даними відомства, наступного року бюджет буде дефіцитний – до 0,4% ВВП. Дефіцит у 2016-2017 роках прогнозується на рівні 0,6%. Відзначимо, що за підсумками 2014 року влада, навпаки, розраховує на профіцит (0,4%).

Підвищення доходів бюджету: хто оплатить збільшені витрати

Як повідомив раніше голова Мінфіну Антон Сілуанов, владі РФ належить скорочувати витрати і шукати джерела підвищення доходів. При цьому, за даними документа про основні напрямки бюджетної політики, витрати бюджету Російської Федерації в 2015 році зростуть близько на 1,5 млрд рублів.

Будуть підвищені витрати (у кількісному відношенні) на оборону (до 3 033 млрд), нацбезпеку (2 251 млрд), освіту (3 282 млрд), охорону здоров’я (2 718,6 млрд). Примітно, що у відсотковому співвідношенні витрати на освіту та охорону здоров’я зменшені. Значно зменшаться витрати на захист навколишнього середовища (71,7 млрд) та ЗМІ (94,6 млрд).

Як зазначено в документі, найбільший обсяг видатків бюджетів бюджетної системи Російської Федерації (більш ніж 1/3 від загального обсягу видатків) буде направлятися на цілі соціальної політики. Частка витрат, направлених на соціальну політику, освіту, охорону здоров’я, культуру тощо, становить понад 58% витрат.

Доходи також передбачається підвищити приблизно на півмільярда, за рахунок збільшення ставок акцизів на тютюнову та алкогольну продукцію, нафтопродукти та ін., індексації розміру держмита, підвищення плати за користування водними об’єктами й використання лісів.

Зазначимо, міністр фінансів Росії Антон Сілуанов повідомив, що для поповнення бюджету уряд Росії розглядає різні варіанти поповнення доходів регіональних бюджетів – підвищення ставки ПДФО на 1-2%, введення прогресивної шкали, скасування пільгових ставок ПДВ для низки товарів (незважаючи на дану в 2012 році президентом Росії обіцянку не підвищувати податки до 2018 року). Міністр праці та соціального захисту РФ Максим Топілін припускає в тому числі і вилучення пенсійних накопичень. Перший віце-прем’єр РФ Ігор Шувалов в квітні цього року не виключив збільшення державного боргу Росії.

Проект бюджету передбачає, що витрати становитимуть 15 252 мільярда, а доходи – 14 923 мільярда.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua