Український ринок молочних продуктів не насичений, потенційно він може зрости в три рази - до $10 млрд


Український ринок молочних продуктів не насичений, потенційно він може зрости в три рази - до $10 млрд

Український ринок молочних продуктів не насичений, потенційно він може зрости в три рази – до $10 млрд, вважає голова ради директорів Союзу молочних підприємств Вадим Чагаровський.

“У нас величезний резерв. Питання в тому, наскільки буде зростати купівельна спроможність українців. Якщо купівельна спроможність буде зростати, то мінімум в три рази наш ринок повинен зрости. Якщо $3 млрд 300 млн – обсяг ринку в 2013 році був, то до $10 млрд наш молочний ринок може зрости”, – сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

За словами В.Чагаровського, в умовах незначного обсягу квот по безмитних поставках молочної продукції в країни ЄС – 8 тис. тонн цільномолочної продукції, по 1,5 тис. тонн вершкового і сухого молока, а також дефіциту сировинного молока в Україні – “внутрішній ринок здатний споживати набагато більше того, що можна запропонувати на Європейський Союз”.

“Загальний ринок цільномолочної продукції (в Україні – ІФ) по минулому року склав 1 млн 162 тис. тонн. Тобто, 8 тис. тонн, як ви розумієте, це не кількість. Торік було вироблено 96 тис. тонн вершкового масла, тому 1,5 тис. тонн – це менше 2%. Що стосується сухого молока, в минулому році було вироблено близько 30 тис. тонн, тому 1,5 тис. тонн – це теж невеликі обсяги”, – зазначив В.Чагаровський.

Водночас він повідомив, що зараз обговорюється питання збільшення квот на молокопродукти: протягом п’яти років по цільномолочній продукції – до 10 тис. тонн, по вершковому маслу – до 2 тис. тонн. Однак без гармонізованої з європейськими директивами законодавчої бази в харчовій галузі немає жодних шансів поставляти молочну продукцію в Європу, підкреслив експерт. Йдеться про п’ять законопроектів, що стосуються системи забезпечення якості та безпеки харчових продуктів.

На його думку, стрімкого зростання імпорту європейських молокопродуктів в Україну в найближчі три роки не відбудеться.

“У нас в молочній галузі є гандикап приблизно три роки, тому що раптового насичення імпортними молочними продуктами не буде, не треба цього боятися. У європейців є свій ринок – це перше, друге – вони не виробляють так багато молока, яке було б у надлишку і яке можна перенаправити на наш український ринок у вигляді молочних продуктів”, – вважає він. Крім того, за його словами, імпорт молокопродуктів стримується за рахунок девальвації гривні.

В.Чагаровський додав, що в найближчі кілька років Україна повинна підняти виробництво молока в якісному і кількісному відношенні, зробивши при цьому акцент на промисловому секторі.

“Зараз у сільськогосподарських виробників є близько 500 тис. поголів’я. За найближчі три-п’ять років його потрібно збільшити на 40-50%. Разом зі зростанням продуктивності корів це дозволить забезпечити потреби ринку в якісній сировині”, – сказав голова ради директорів Союзу молочних підприємств.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Що відбувається з цінами?
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua