Мінагропрод гарантує збереження податкових пільг аграріям до 2016 р.


Мінагропрод гарантує збереження податкових пільг аграріям до 2016 р.

Міністерство аграрної політики та продовольства України запевняє в тому, що податкові пільги для аграріїв залишаться незмінні до 2016 року.

“Позиція українського уряду залишається незмінна: 2014 рік – без змін, що стосується 2015 року, то враховуючи, що у нас сьогодні 8 липня, а за українським законодавством, зміни вже не можуть вноситися, до 2016 року податкових змін не варто очікувати”, – сказав міністр агрополітики Ігор Швайка на брифінгу у вівторок.

Він зазначив, що уряд працює над бюджетною резолюцією на 2015 рік і податковими реформами, які можуть бути застосовані з 1 січня 2016 року.

“На сьогодні революційних змін в оподаткуванні, зокрема за спецрежимом оподаткування, ПДВ і фіксованого сільгоспподатку, не передбачається”, – заявив І. Швайка. За його словами, пропозиції з реформування пільгового оподаткування можуть бути озвучені у вересні-жовтні 2014 року.

Як повідомлялося, з 24 червня до 9 липня у Києві працює місія МВФ з першого перегляду програми stand-by для України на SDR10, 976 млрд (близько $ 17,1 млрд), розрахованої на два роки.

На початку травня Фонд перерахував перший транш SDR2,058 млрд (близько $3,2 млрд), з яких SDR1,29 млрд (близько $2 млрд) – уряду на підтримку бюджету.

Однією з умов виділення майбутніх восьми траншів за цією програмою є реформа пільгового оподаткування в аграрному секторі.

МВФ має намір до кінця вересня підготувати пропозиції щодо реформування пільг для аграріїв зі сплати ПДВ.

Спеціальний режим оподаткування передбачає право сільгосппідприємства залишити у своєму розпорядженні суму ПДВ, нараховану йому на вартість поставлених товарів і послуг, а не сплачувати її до бюджету. Аграрні асоціації неодноразово виступали проти скасування пільги з ПДВ, оскільки отримані кошти направляються на розвиток галузі.

За їх оцінками, при скасуванні спецрежиму оподаткування в АПК збитковим стане кожне друге сільгосппідприємство, а скорочення валового обсягу виробництва в галузі становитиме 8-10%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua