Україна залучила 769 млн грн від позапланового продажу 5-річних ОВДП


Україна залучила 769 млн грн від позапланового продажу 5-річних ОВДП

Обсяг продажів п’ятирічних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на позаплановому аукціоні в середу становив 769 млн грн, ставка розміщення залишилася на рівні 14,3% річних.

Як повідомляється на сайті Міністерства фінансів, на аукціон подана лише одна заявка.

Напередодні Мінфін запропонував покупцям п’ять серій облігацій, включаючи позапланові ультракороткі з погашенням через 14 днів, проте зміг розмістити лише тримісячні на 339,83 млн грн. Попит на дво- і п’ятирічні папери був відсутній.

За оприлюдненим наприкінці минулого тижня липневим графіком аукціонів Мінфін мав намір щовівторка пропонувати покупцям три- і шестимісячні, а також дворічні гривневі ОВДП, а 1, 15 і 29 липня ще й п’ятирічні папери. Єдиний аукціон з розміщення валютних ОВДП (з погашенням через два роки) заплановано на 22 липня.

У червні Мінфін не проводив розміщення валютних паперів, однак скоригував початкові плани продавати тільки довгострокові гривневі папери з погашенням через два, п’ять і сім років, пропонуючи покупцям також три- і шестимісячні. Всього було залучено 4,56 млрд грн, однак левова частка припала на першу половину місяця, тоді як в останні два тижні місяця продажі впали спочатку до 159,6 млн грн грн, а потім до 55,2 млн грн.

За даними Держказначейства, в першому півріччі 2014 року державні запозичення становили 104,39 млрд грн (у тому числі внутрішні – 51,02 млрд грн) при плані 132,73 млрд грн.

За цей же період Україна направила в рахунок обслуговування держборгу 20,85 млрд грн (у тому числі внутрішнього – 14,41 млрд грн) при плані на шість місяців 21,12 млрд грн, в рахунок погашення – 47,98 млрд грн (в т . ч. внутрішнього – 31,51 млрд грн) при плані 65,44 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua