Транзит російського газу через Україну впав майже на чверть від піку - Словаччина


Транзит російського газу через Україну впав майже на чверть від піку - Словаччина

Транзит російського природного газу до країн Європейського Союзу через Словаччину, що збільшився в третій декаді червня у зв’язку із зупинкою “Північного потоку”, в останні дні знижується: у вівторок він становить 134,7 млн куб. м, що на 23% менше досягнутого 26 червня піку в 175 млн куб. м.

Як повідомляється в інформації оператора словацької газотранспортної системи (ГТС) Eustream as, проблеми з транзитом як і раніше відсутні: “Станом на 9:00 CET (о 10:00 кв) 1 липня Eustream не зафіксував на компресорній станції “Велкі Капушани” на кордоні з Україною зниження тиску або зменшення обсягів газу, що йдуть зі сходу до Європейського Союзу”.

Нагадаємо, “Газпром” з 9:00 кв понеділка, 16 червня, припинив постачання газу в Україну, продовжуючи постачати його транзитом через українську ГТС до країн Європи. На той момент добові обсяги транзиту становили близько 105 млн куб. м.

З цього дня Eustream почала щоденну публікацію звітів про тиск і обсяги постачань газу на вході в словацьку ГТС, роблячи перерви лише на вихідні. Коли 17 червня на газопроводі “Уренгой-Помари-Ужгород” у Полтавській області стався вибух, основною версією якого українська сторона вважає теракт, словацький оператор публікував звіти про транзит кожні дві години, проте кожного разу тиск і обсяги відповідали номінаціям.

Транзит через компресорну станцію “Велкі Капушани” в 2013 році становив в середньому 146,5 млн куб. м на добу, коливаючись у межах від 50,3% до 78,9% від максимальної потужності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua