В Україні подорожчає черешня і полуниця - експерт


В Україні подорожчає черешня і полуниця - експерт

Оптова ціна на полуницю в Херсонській та Миколаївській за останні кілька днів впала до 10 грн за кілограм.

Про це повідомила керівник проекту “АПК-Інформ: овочі та фрукти” Тетяна Гетьман.

“Полуницю найбільше вирощують в центральних і західних областях. Ціна на неї буде така ж як минулого року, на рівні 17-18 гривень за кілограм. Також в Україні активно починають вирощувати малину, смородину та лохину. Остання культура найбільш вигідна, бо коштує дорого. До того ж виробники її експортують в Європу та Велику Британію”, – сказала Гетьман.

За її словами, високою залишиться ціна на черешню, адже через заморозки в центральній та південній частині України більшу частину урожаю втрачено.

“Але ситуацію може стабілізувати те, що черешнею почнуть наповнювати внутрішній ринок, а не вивозити її за кордон, як раніше. Ціна на неї триматиметься в межах 10-15 гривень за кілограм. Найбільше черешні ми експортували до Росії, близько 4 тисяч тонн на рік. Ягідний ринок в Україні ще розвивається. П’ять років тому ми експортували 150 тисяч тон ягід, а торік це вже було 200 тисяч тонн. В цей бізнес щороку входять нові компанії, які бажають займатися новими видами ягід”, – зазначила Гетьман.

Вона зауважила, що підприємці втратили значну частину ринку після анексії Криму.

“Крим переважно споживав продукцію з Херсонської, Миколаївської та інших близьких областей. Зараз доставка ягід стала туди проблемною, тому там ягоди не вистачатиме. В сезон полуницю в Криму продають по 40 гривень. Підприємці знайдуть ринки збуту і на материковій Україні”, – розповіла Гетьман.

Експерт ягідного ринку Олег Босов додав, що бізнес починає переходити з півдня України у центральну та західну частину.

“Останні роки на Півдні все частіші перепади температур, відсутність води і погане зрошення. В Криму зими стали більш суворі. Ситуація там ускладнюється постійними холодними вітрами. Бізнесмени розуміють, що вкладати гроші в південну частину України ризиковано. А от в центрі почали рости виноградники, добре прижилася полуниця і суниця”, – наголосив Босов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Що відбувається з цінами?
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua