Повернути в Україну награбовані за “часів Януковича” кошти швидко не вдасться - міністр юстиції


Повернути в Україну награбовані за “часів Януковича” кошти швидко не вдасться - міністр юстиції

Повернути в Україну награбовані за час президентства Януковича кошти швидко не вдасться. Про це під час прес-конференції розповів міністр юстиції Павло Петренко.

“У наших правоохоронців є достатньо інструментів для того, щоб швидко повернути до бюджету ті кошти, які є на території України і те майно, яке зафіксоване на сьогоднішній день, – це і майно молодого спеціаліста з корупції Курченка, і кошти, які були виведені на компанії, які мали відношення до сина екс-президента. Другий блок завдань більш складний – це питання повернення коштів з-за кордону. Він передбачає цілу низку міжнародних процедур щодо виявлення цих коштів та фактичного стягнення їх на користь України”, – заявив міністр.

Прозвітувати про позитивні зрушення у справі Петренко пообіцяв найближчим часом. “Ми зараз знаходимося у постійній комунікації із відповідними компетентними органами Великобританії, США. Вони побачили, що влада не імітує процес повернення коштів, а робить реальні кроки до цього. Я думаю, у нас буде однозначно успіх”, – переконаний він.

Конкретні терміни повернення перших реальних коштів міністр назвати не зміг. Однак запевнив, що справа йтиме швидше, адже світові органи погодилися працювати в режимі прямої комунікації, не витрачаючи по шість-сім місяців на обробку запитів з України. “Те, що стосується коштів, арештованих у гривні, тому що є багато рахунків арештованих в Україні, – це більш швидке питання для вирішення. Тому що це безпосередньо в компетенції наших правоохоронних органів. Що стосується коштів у різних країнах – це процес довготривалий. На це підуть роки”, – пояснив Петренко.

Нагадаємо, у 2013 році українські чиновники вивели з державного бюджету 290 млрд гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Люстрація
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua