ЄБРР прогнозує Україні два роки без економічного зростання


ЄБРР прогнозує Україні два роки без економічного зростання

Європейський банк реконструкції та розвитку оприлюднив у середу дуже песимістичний прогноз щодо української економіки. Експерти банку очікують, що в 2014 році ВВП України впаде на 7%, а в 2015 році його зростання буде нульовим.

Для порівняння, у Міжнародному валютному фонді прогнозують 5%-ий спад української економіки цього року, а Світовий банк – 3%-й.

“Економіка України, як очікується, зазнає серйозних, проте поступових змін зі значними короткостроковими витратами. Програма МВФ в Україні, а також допомога від інших міжнародних фінансових інститутів, як очікується, допоможуть знизити зовнішній і фіскальний дефіцити країни”, – наголошується в повідомленні ЄБРР.

На думку банку, необхідні структурні реформи в країні здійснюватимуться за графіком, а системна банківська криза буде упереджена, хоча і за значних витрат на рекапіталізацію українських банків.

Головним ризиком для української економіки ЄБРР називає російську агресію. У повідомленні наголошується, що українсько-російська криза чинить серйозний вплив на економіки обох країн (Росії світить стагнація в кращому випадку) і здатна уповільнити і навіть зупинити відновлення економік в цілому регіоні.

ЄБРР відзначає, що за наявності високого рівня невизначеності та ризиків прогнози можуть бути переглянуті в гірший бік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua