Американська інвестиційна група активно скуповує українські борги - і продає російські


Американська інвестиційна група активно скуповує українські борги - і продає російські

Американська інвестиційна група Franklin Templeton, найбільший власник держоблігацій України, продовжує скуповувати українські цінні папери.

За даними Bloomberg, Franklin Templeton збільшила вкладення в українські доларові і євробонди на $62 млн у першому кварталі, до $7,6 млрд (хоча варто відзначити, що за підсумками 2013 року Bloomberg оцінював “український” портфель Templeton в $6,4 млрд). Всього в обігу перебувають облігації на загальну суму $17,4 млрд.

Водночас компанія продає російські облігації. За перший квартал її портфель скоротився на $29 млн, а за останні півроку – на $200 млн до $1,2 млрд.

Всього під управлінням Templeton перебувають активи на $190 млрд.

Раніше в Franklin Templeton заявляли, що зберігають інвестиції в українські активи, оскільки чекають на відновлення економічного зростання України в 2015 році. При цьому директор з інвестицій компанії Майкл Хейзенстеб говорив, що перед Україною ще багато викликів, і констатував, що пріоритетом нової влади України повинна бути макроекономічна та фінансова стабільність в країні поряд з проведенням структурних реформ.

Нагадаємо, 30 квітня виконавча рада Міжнародного валютного фонду схвалила дворічну програму “стенд-бай” для України обсягом $17,01 млрд. Сума в $3,2 млрд дол буде надана Києву негайно, $2 млрд з них надійдуть у бюджет. Іншу частину кредиту Україна зможе отримати частинами за підсумками регулярних звітів з виконання антикризової економічної програми.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua