Україна в перший день відновлення реверсу з Польщі імпортувала 3,9 млн куб. м газу


Україна в перший день відновлення реверсу з Польщі імпортувала 3,9 млн куб. м газу

Національна акціонерна компанія (НАК) “Нафтогаз України” 15 квітня, в перший день відновлення реверсних поставок газу через територію Польщі, імпортувала близько 3,9 млн куб. м природного газу.

Про це свідчать дані оперативного моніторингу Gaz-System SA, газотранспортного оператора Польщі. Імпорт природного газу з боку Угорщини, за даними оператора ГТС цієї країни FGSZ Ltd, від початку поточного року до 15 квітня не здійснювався.

Раніше про відновлення імпорту газу з ЄС через Польщу 15 квітня повідомили НАК “Нафтогаз України”, “Укртрансгаз” і RWE Supply&Trading (Німеччина).

Як повідомлялося, Україна з листопада 2012 року почала імпорт природного газу з Німеччини через територію Польщі за домовленостями з компанією RWE (Німеччина). З квітня 2013 року почалися поставки природного газу з боку Угорщини. Крім того, ведуться переговори з газотранспортними операторами Словаччини та Румунії про можливість подачі природного газу до ГТС України.
Рамкові домовленості “Нафтогазу України” з німецькою RWE передбачають поставку в Україну до 10 млрд куб. м щороку.

Україна в 2013 році імпортувала з Європи (з боку Польщі та Угорщини) – 2,132 млрд куб. м природного газу. На адресу “Нафтогазу України” за контрактом з RWE минулого року було поставлено близько 1 млрд куб. м газу. Крім того, в 2013-му поставки газу з Європи також здійснював приватний енергохолдинг “ДТЕК”, який імпортував 0,628 млрд куб. м газу. З січня 2014 року до 14 квітня 2014-го поставки природного газу з боку Європи в Україну не здійснювалися.

НАК “Нафтогаз України” об’єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом територією України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua