1916
Китай заборонив фінансовим компаніям проводити операції з Bitcoin - через ажіотаж китайців
— Світ
Народний банк Китаю (ЦБ країни) заборонив фінансовим компаніям проводити операції з віртуальною валютою Bitcoin після того, як зростання її вартості в 89 разів викликало підвищений інтерес у китайських інвесторів до альтернативних платіжних засобів, повідомляє агентство Bloomberg.
Bitcoin не є валютою в реальному сенсі цього слова і не має такого ж юридичного статусу, як валюта, йдеться в повідомленні НБК. ЦБ підкреслив, що фізичні особи можуть вільно брати участь в інтернет-транзакціях з Bitcoin на свій страх і ризик – заборона стосується тільки фінкомпаній, яким тепер в тому числі не можна публікувати котирування Bitcoin або страхувати пов’язані з ним фінансові продукти.
Заборона китайського центробанку може обмежити ходіння Bitcoin в КНР і, можливо, викликати хвилю подібних дій в інших країнах, відзначають експерти. При цьому частина операторів бірж, що торгують віртуальною валютою, вважають цей крок позитивним: регулювання захистить користувачів Bitcoin і підвищить довіру до неї.
В останні дні курс Bitcoin піднімався до рекордних $1140-1240 на різних віртуальних біржах. У ході торгів 5 грудня його вартість опустилася на електронній біржі BitStamp нижче $1000 проти $1138,58 в середу і в якийсь момент доходила до $980. На Mt.Gox Bitcoin впав до $1046,13, тоді як раніше в четвер він торгувався біля $1240.
У середу екс-голова Федеральної резервної системи США Алан Грінспен заявив, що Bitcoin – не що інше, як чергова “мильна бульбашка”, що не має ніякої реальної цінності.
Після того як у листопаді комітет Сенату США визнав використання віртуальних валют як “законної фінансової послуги”, вартість біткойнів різко зросла. Водночас біткойни часто фігурують у справах про фінансові злочини, оскільки віртуальні угоди важко простежити, і влада активно намагається поширити на них законодавство з відмивання доходів.
Bitcoin (біткоін або біткойн) – одна з найпопулярніших альтернатив традиційним валютам. Криптовалюта не має єдиного емісійного центру – емісія Bitcoin обмежена алгоритмічно: теоретично кожен власник потужного комп’ютера може “добути” біткойни шляхом використання обчислювальних потужностей, однак загальне число грошей в обороті обмежене – зараз близько 12 млн монет.
Біткойни можуть використовуватися для електронної оплати товарів у продавців, готових їх приймати, і їх можна обмінювати на звичайні гроші. У жовтні в Канаді відкрився перший банкомат, що дозволяє власникам біткойнів обмінювати електронну валюту на готівку і навпаки.
За матеріалами: Інтерфакс
Поділитися новиною